O czym należy pamiętać kupując psa myśliwskiego?

Psy myśliwskie na sprzedaż to nadal psy rasowe. Ich kupno wygląda bardzo podobnie i należy zwracać przy nim uwagę na zbliżone rzeczy. Każdy, kto myśli na poważnie o kupnie psa, powinien o nich pamiętać.

Czy hodowca jest zarejestrowany?

Od kilku lat nie ma możliwości kupienia psów bez dokumentów. Hodowcy psów myśliwskich powinni być zarejestrowani, a każde szczenię musi mieć metrykę. Samo stwierdzenie „kupię psa myśliwskiego” to za mało by mieć pewność, że kupi się go od właściwej osoby. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy jest on zapisany w oficjalnej bazie hodowców ZKwP. Jest to najważniejsza instytucja zrzeszająca hodowców w Polsce. Ma dużo większy prestiż niż jakikolwiek klub hodowców lub klub rasy.

kupię psa myśliwskiego o udokumentowanym pochodzeniu

Szukając psa myśliwskiego do kupienia, nie można zapominać, że będzie to pies pracujący. Najlepiej by pochodził on po rodzicach, którzy na tym polu odnosili sukcesy. Największym zainteresowaniem cieszą się psy, które są potomkami zwycięzców w konkursach i próbach pracy. Konkursy te pomagają wyłonić najlepsze psy myśliwskie i są sposobnością do decydowania o rozpłodzie danych osobników. Im więcej pożądanych cech ma dany pies, im lepiej pracuje i jest bardziej przydatny w czasie polowania – tym więcej miotów będzie pochodziło od niego. Hodowla zwierząt polega na rozmnażaniu osobników o interesujących nas cechach. W przypadku psów myśliwskich ważna jest inteligencja, czujność, węch i posłuszeństwo. Każde szczenię to jednak nieoszlifowany diament. Pomimo doskonałego pochodzenia, może nie osiągnąć sukcesu, jeśli będzie zaniedbane. Szczenię psa myśliwskiego musi przejść długą drogę nim będzie mogło wziąć udział w prawdziwym polowaniu. Najlepiej też, by brało udział w próbach pracy oraz konkursach, które pozwalają na rywalizację i szlifowanie umiejętności

Psy myśliwskie ogłoszenia

Nic nie stoi na przeszkodzie, by psy myśliwskie na sprzedaż odnajdywać przy pomocy ogłoszeń umieszczanych w internecie, czy na różnego rodzaju tablicach. psy myśliwskie ogłoszenia powinny być wystawiane przez zarejestrowanych hodowców, których psy mają dobre i udokumentowane pochodzenie. W rodowodzie ZKwP, znajdują się informacje o trzech pokoleniach wstecz. To absolutne minimum wiedzy, jaką należy posiadać o przodkach psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *