Co należy jeść, kiedy wypadają włosy?

Nadmierne wypadanie włosów, to bardzo często spotykany problem. O ile nie towarzyszą mu zdiagnozowane choroby, warto zainteresować się jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta na wzmocnienie włosów. Czasem wystarczy zmienić lub poprawić swoje obecne nawyki żywieniowe aby rozwiązać problem wypadania włosów. Pamiętać należy również o tym, że sama dieta na wzmocnienie włosów to nie wszystko. Warto ograniczyć używki różnego rodzaju, nadmierny stres. Do nadmiernego wypadania włosów mogą się przyczyniać także różnego rodzaju leki.

Co jeść na wzmocnienie włosów w takim razie?

Przede wszystkim różnego rodzaju warzywa oraz owoce, zwłaszcza te które są bogate w witaminy A, E, C wit. z grupy B (B2, B3, B5, B8). Należy także spożywać pokarmy zawierające żelazo, cynk, miedź a także w kwasy tłuszczowe nienasycone omega-3. Żelazo na włosy

Mikroelementy

– żelazo: pierwiastek który odpowiada za wzmocnienie struktury włosa. Jego niedobór powoduje niedokrwistość, a jeśli taki stan będzie się przedłużał – spowoduje znaczne osłabienie włosów i ich wypadanie, a ponad to może mieć wpływ na siwienie włosów. Dlatego żelazo na włosy i ich strukturę formę, jest bardzo potrzebne. Zbyt małe ilości przyjmowania żelaza w różnych formach, mogą prowadzić u kobiet wręcz do łysienia.Źródło żelaza: gotowana fasola, kakao, mak, zielone warzywa, podroby, wołowina, kasza jaglana, soczewica, sardynki z puszki.

– cynk: jego niedobór prowadzi do powstania hiperkeratozy skóry oraz przyczynia się do zmian strukturalnych włosów i ich odbarwienie.Źródła cynku: ziarna sezamu, nasiona dyni, gorzka czekolada, kiełki pszenicy, ostrygi, arbuz, orzeszki ziemne.

– miedź: odpowiada za wzmocnienie ogólnej kondycji włosów oraz ich wybarwienie.Źródła miedzi: orzechy laskowe i orzechy włoskie, kasza gryczana, natka pietruszki, pestki dyni, kakao, nasiona słonecznika, płatki owsiane, groszek zielony, czekolada gorzka.

Co jeść na wzmocnienie włosów aby były one zdrowe i zadbane? Przede wszystkim należy zadbać aby dieta była urozmaicona i zawierająca zwłaszcza żelazo na włosy, które od wewnątrz wzmacnia strukturę włosa. Na wzmocnienie włosów, dobrze zrobi też dieta zawierająca kwasy tłuszczowe omega-3.

W skrajnie ciężkich przypadkach, kiedy wypadanie włosów jest mocno zaawansowane, a sama zróżnicowana dieta nie przynosi rezultatów, można wspomóc się przyjmowaniem suplementów diety. W aptekach znajdziemy ich szeroki wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *