Nosidełko dla psa – modny dodatek czy niezbędny wyrób?

W ciągu ostatnich paru lat sprzedaż artykułów przeznaczonych do transportu psiaków zdecydowanie wzrosła. Wraz z nią pojawił się ogromny popyt na nosidełka dla yorków, terierów oraz zwierzaków należących do innych ras, dlatego torby tego rodzaju dostać można już w każdym sklepie zoologicznym. Prawdziwy boom na nie dopiero się jednak szykuje.

Moda na podróżowanie ze zwierzakami

Dawniej gdy to osoba posiadająca jakieś zwierzaki chciała wyjechać na wakacje, przeważnie zastanawiała się nad tym, gdzie mogłaby je zostawić. Przekazywała psiaka najbliższej rodzinie bądź umawiała się z sąsiadami, że będą go oni regularnie doglądać. Pojawiły się nawet specjalne firmy zajmujące się zwierzakami na czas wyjazdu ich właścicieli. Dziś z kolei podróże odbywane wspólnie z pupilami są czymś modnym i coraz popularniejszym.

Tak naprawdę niewielkiego psa można bez problemu przewieźć nawet do zagranicznego państwa. Wystarczy mieć specjalne nosidełko dla yorka i wcześniej sprawdzić, czy dane linie lotnicze pozwalają na podróże odbywane wspólnie z pieskami.

Ciekawe oferty sklepów zoologicznych

Wraz z nadejściem czerwca i lipca, czyli właśnie teraz, przeobrażeniu ulegają oferty sklepów zoologicznych. W okresie letnim zaczynają one wprowadzać do swoich asortymentów specjalistyczne akcesoria związane z przewożeniem zwierząt. Ich oferty są niezwykle bogate i można w nich znaleźć zaskakujące produkty. Co do nich takiego należy?

Klient sklepu zoologicznego bez trudu odnajdzie w nim elegancko wyglądające nosidełko dla yorka, usztywniany i bardzo stabilny transporter dla większych zwierzaków czy nawet sportowe plecaki mogące pomieścić psiaka o niewielkich rozmiarach. Ilość produktów do wyboru jest porażająca, a jednak najczęściej kupowanym transporterem jest przeważnie ten plastikowy. Czy rzeczywiście może się on najlepiej sprawdzić?

Zalety i wady plastikowych transporterów

Cechą charakterystyczną dla plastikowych transporterów jest ich specjalna budowa. Są one tak konstruowane, iż bez problemu można zamontować w nich dodatkową miseczkę czy poidełko dla zwierzaka. Najlepiej sprawdzają się przy dłuższych podróżach, w trakcie których psiak powinien mieć stały dostęp do świeżej wody i drobnych przekąsek.

Czasami jednak lepiej zastąpić plastikowy transport miękkim i wykonanym z delikatnego materiału nosidełkiem dla yorka. Sztywne obudowy pełne drobnych elementów mogłyby bowiem zagrozić życiu czy zdrowiu zwierzaka. Z tego powodu u psów o mniejszych rozmiarach lepiej sprawdzają się materiałowe nosidełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *