Czy łatwo jest założyć własną hodowlę?

Hodowanie psów, może być bardzo dochodowym biznesem. Nic dziwnego, że wielu miłośników psów, zastanawia się nad rozpoczęciem takiej działalności gospodarczej. W teorii niby łatwo to wygląda, ale w rzeczywistości, jest to sporo trudniejsza sprawa.

Hodowla musi być legalna

Tak jak w tytule, jeśli chcemy, aby nasza działalność była prowadzona w świetle prawa, to musimy zgłosić działalność o takim charakterze oraz oczywiście założyć tę działalność. Tego typu prowadzenie interesu hodowlanego, gwarantuje nam największe zyski ze sprzedaży, ale musimy również spełniać wiele różnych wymogów.

Wspomniane wymogi sprawiają, że psy na sprzedaż zazwyczaj pochodzą z hodowli nielegalnych. Niestety w Polsce rynek ten nie jest do końca monitorowany. Kiedy ktoś daje informację w Internecie o tym, że „sprzedam psa młodego” to najczęściej jest to nielegalny hodowca.

Z nielegalnymi hodowlami problem największy jest taki, że zwierzęta w nich trzymane, są poza jakąkolwiek kontrolą, w tym i weterynaryjną. Psy na sprzedaż z niepewnego źródła, mogą wyglądać zdrowo, ale wcale nie musi tak być.

Koszty

Zanim sprzedam pierwszego psa, zawsze trzeba pamiętać o tym, że trzeba zainwestować. Najpierw musimy mieć przynajmniej jedną parę psów. Te psy najlepiej, aby były dość młode oraz zdrowe. Koszt takiej pary będzie to minimum 10 000 zł. Cena może być sporo większa, w zależności od rasy. Zanim kupie psa, warto zaznaczyć, że musimy mieć ważny rodowód.

Oprócz kwestii związanych z zakupieniem psów musimy im stworzyć odpowiednie warunki. Do tego należy kwestia wyżywienia, odpowiedniej ilości i jakości miejsca, spacerów (w zależności od rasy długich lub bardzo długich) oraz opieki weterynaryjnej. Zanim sprzedam psa, poniosę więc spore koszty, a cena musi być adekwatna do wspomnianych kosztów.

Aktywne szukanie kupców

Z psami mamy sporo roboty. Dodatkowo najlepiej, jeśli szukamy aktywnie kupców. Często w Internecie pojawiają się ogłoszenia typu „kupie psa”. Czasem warto przeglądać fora internetowe, ponieważ często tam ludzie szukają hodowców.

Najlepiej sprzedawać młode psy. Mają po pierwsze najlepszą ceną, a po drugie nie zdążyły nam wygenerować zbyt dużych kosztów. Jest to czysta kalkulacja, młode psy są dla nas najbardziej zyskowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *