Za co można dostać mandat we Włoszech?

Wielu Polaków podróżuje samochodem do Włoch. Niektórzy wyjeżdżają tam na wakacje, inni na ferie, sporo osób jedzie też po prostu w celach zawodowych. Bez względu na to, dlaczego wyjeżdża się do słonecznej Italii, zawsze warto pamiętać o tym, aby sprawdzić obowiązujące tam przepisy drogowe. Mandaty we Włoszech są bardzo dotkliwe dla portfela, dlatego też lepiej ich unikać.

Przepisy drogowe Włochy

Analiza przepisów drogowych obowiązujących w zachodnich krajach Europy wskazuje, że są one dużo bardziej rygorystyczne niż przepisy w Polsce. Za przekroczenie prędkości, nieprawidłowe zaparkowanie lub inne wykroczenie drogowe, można otrzymać bardzo srogą karą finansową. Mandaty we Włoszech naliczane są w euro, dlatego niefrasobliwe podejście do przepisów drogowych obowiązujących w słonecznej Italii, może naprawdę słono kosztować.

Przepisy drogowe włochy – jak je poznać?

W jaki sposób poznać zatem obowiązujące przepisy drogowe we Włoszech, jeżeli nie mieszka się tam na stałe? Po pierwsze można kierować się informacjami dostępnymi w internecie. Nie brakuje ich zarówno na stronach polskich, jak też włoskich. Dociekliwi mogą sięgać do źródła, a zatem zapoznać się z prawem ruchu drogowego obowiązującego w słonecznej Italii. Inną opcją jest korzystanie z informacji dostępnych na stronach polskojęzycznych, na przykład na blogach. Wiele osób prowadzi merytoryczne strony w internecie, na których przedstawia sprawdzone informacje dotyczące na przykład parkowania we Włoszech.

Mandat za parkowanie we Włoszech

Mandat za parkowanie we Włoszech to jedna z najczęstszych kar, jaką otrzymują cudzoziemcy poruszający się po słonecznej Italii. Dlaczego? Ponieważ w bardzo wielu miejscowościach we Włoszech wprowadzone są restrykcyjne przepisy dotyczące możliwości parkowania w obrębie miast. Związane jest to z tym, że miasta są często historyczne, zabytkowe, a w samym centrum mogą zatrzymywać się i parkować tylko mieszkańcy. Turyści muszą parkować poza centrum, na parkingach dostępnych na przykład na obrzeżach miasta. Niestety często brakuje tam wolnych miejsc, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy wielu turystów przyjeżdża do Włoch. Trzeba o tym pamiętać i z dużą uwagą parkować swój samochód szczególnie w miastach historycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *