Specjalistyczne stroje medyczne

Chyba żadna branża nie wymaga takiej dbałości o utrzymanie wysokiego poziomu higieny pracy jak branża medyczna. Kontakt z odpadami medycznymi, chorymi tkankami i potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia materiałami wymaga od pracowników służby zdrowia najwyższej ostrożności. Dbałość o własne bezpieczeństwo to podstawa dla zapewnienia jak najlepszej ochrony zdrowia pacjenta.

Stroje medyczne dla służby zdrowia

Służba zdrowia zawsze kojarzona była z białym fartuchem lekarskim i pielęgniarskim czepkiem. Jednak obowiązujące przepisy bhp, jak i moda, poszły zdecydowanie do przodu i obecnie widywane stroje medyczne odbiegają daleko od swoich pierwowzorów. W sklepach z zaopatrzeniem medycznym można znaleźć kolekcje dedykowane lekarzom, pielęgniarkom, a także pozostałym pracownikom służby zdrowia, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Dostępne w ofercie sklepów specjalistycznych są nie tylko codzienne odzienia wierzchnie, ale i specjalistyczne fartuchy chirurgiczne.

Bezpiecznie dla każdej ze stron

Fartuch chirurga to nie tylko przynależny jego profesji element stroju, sugerujący jego profesję. To przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla niego i dla poddającego się zabiegowi pacjenta. Odpowiednio skonstruowane fartuchy chirurgiczne stanowią barierę dla wszelkich zanieczyszczeń i potencjalnie zakażonych substancji, takich jak krew czy fragmenty chorej tkanki, których kontakt ze skórą może być niebezpieczny dla zdrowia i życia personelu medycznego. Wysokiej jakości fartuch chirurgiczny pozwala na szczelne osłonięcie wszystkich newralgicznych punktów podatnych na uszkodzenie czy zanieczyszczenie. Specjalne nieprzemakalne wstawki z przodu fartucha stanowią barierę dla wszelkich cieczy, co podnosi komfort pracy specjalisty-chirurga. Materiał, z którego fartuch chirurga jest wykonany, wykazuje wysoką odporność na rozdarcia a jednocześnie pozwala na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nawet wielogodzinne operacje przeprowadzane są w komfortowych dla lekarza warunkach.

Stroje medyczne nie tylko pod wytyczne

Dostęp do specjalistycznego wyposażenia medycznego, w tym także odzieży medycznej, jest możliwy przez różnego typu serwisy i sklepy internetowe. Szeroka oferta pozwala na dobranie uniformu odpowiedniego nie tylko dla pełnionej funkcji, ale i zgodnych z własnym dla pracownika służby zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *