Protezy stomatologiczne

Protezy stomatologiczne – tradycyjne czy na implantach?

Protezy zębowe, z których korzysta wiele osób, mogą przyjmować różne formy. Dość powszechne są z pewnością wersje mocowane na implantach, które wykonać można między innymi w Szczecinie. Co je charakteryzuje? Czym różnią się od tradycyjnych protez?

Proteza na implantach Szczecin – czym jest?

Protezy na implantach należą do najbardziej trwałych sposobów uzupełniania brakującego uzębienia. Zalicza się je do protez stałych, czyli takich, które nie są wyjmowane (może tego dokonać jedynie stomatolog dysponujący odpowiednimi narzędziami, wiedzą i sprzętem). Jeśli chodzi o protezy Szczecin, warto wziąć pod uwagę tę właśnie opcję i zapytać o nią dentystę. Cały zabieg składa się z dwóch zasadniczych etapów. Pierwszym z nich jest wszczepianie śrubek, czyli implantów, do szczęki i żuchwy. Drugi zaś to mocowanie na nich protez. Specjaliści często zalecają tę metodę osobom, które mają nawet całkowity brak własnego uzębienia.

Proteza Szczecin – tradycyjna czy na implantach?

Wiele osób z pewnością chętnie korzysta z tradycyjnych, ruchomych protez. Rozwiązanie to sprawdza się w wielu wypadkach, ale niestety nie zawsze jest tak skuteczne i komfortowe. Przede wszystkim męcząca może być konieczność wyjmowania ich, np. nocą. Zdarza się też, że taka wersja nie zawsze jest idealnie dopasowana, co skutkuje niewygodą przy mówieniu czy jedzeniu, a niekiedy nawet ryzykiem np. zadławienia.
Z kolei proteza na implantach Szczecin nie niesie takich niebezpieczeństw, ponieważ jest zamocowana solidnie i na stałe. Doskonale imituje naturalne zęby człowieka, jest bardzo stabilna i wytrzymała na wiele czynników. Pacjent nie musi się martwić o wyjmowanie i zakładanie, nie odczuwa również żadnych ucisków w obrębie dziąseł. Opcja ta nie powoduje też zanikania kości ani zaburzeń zmysłu smaku, co może się zdarzyć podczas noszenia tradycyjnej protezy.

Protezy Szczecin – dlaczego warto skorzystać?

Na rynku działa, wiele placówek, które oferują różnego rodzaju protezy. Szczególnie dobrymi opiniami cieszy się szczeciński punkt. Znaleźć tu można fachową pomoc, poradę i wsparcie, a usługi wykonywane są na najwyższym poziomie. Proteza Szczecin to oferta, która cieszy się powodzeniem, dużą skutecznością i zadowoleniem pacjentów. Gabinet dokłada wszelkich starań, aby jakość świadczonych usług była naprawdę dobra. Dzięki temu pacjent może cieszyć się pięknym, estetycznym i przede wszystkim zdrowym uśmiechem, a przez to czuć znacznie lepiej i pewniej. Ponadto zamocowana proteza daje też szansę na normalne spożywanie pokarmu i prawidłowe mówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *