Jak wybrać wózki transportowe?

Wózki transportowe to niezwykle przydatne sprzęty, które spełnią się idealnie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przenoszenie ciężkich przedmiotów. Przede wszystkim znajdują one swoje zastosowanie w firmach, sklepach, magazynach oraz zapleczach. Co ciekawe jednak, można je również stosować w domu!

Zastosowanie wózków transportowych

Nie każdy ma świadomość, że wózki do transportu idealnie nadają się tam, gdzie niezbędne jest częste (lub też sporadyczne) noszenie, transportowanie różnego rodzaju przedmiotów o dużych gabarytach. Mowa między innymi o meblach, skrzyniach, paletach, towarach spożywczych, paczkach i tym podobne.

Pomimo że często można je spotkać w sklepach oraz magazynach, to jednak są używane między innymi przez kurierów.

Warto nadmienić, że wózki Dolly od marki Scholler Allibert charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Wyprodukowane są z najwyższej jakości materiałów, dlatego też nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu oraz – co najważniejsze – są w stanie posłużyć nawet przez wiele lat, bez uszczerbku na swojej wartości.

Jaki rodzaj wózka wybrać?

Główny problem może pojawić się w trakcie wyboru wózków do transportu. Wszystko dlatego, że istnieją różnorodne rodzaje, które są przeznaczone do transportowania innych materiałów oraz posiadają inne obciążenia. Najbardziej popularne obecnie są wózki magazynowe o dwóch lub czterech kołach. Wykorzystuje się je w sklepach oraz magazynach. Służą do transportu asortymentu na płaskiej platformie.

Warto także zwrócić uwagę na wózki platformowe, które posiadają pneumatyczne lub pełne koła. Pierwszy rodzaj jest droższy, ale zapewnia lepsze pokonywanie terenu nierównego oraz amortyzację wszelkich drgań. Co ciekawe, pneumatyczne koła pracują także bardzo cicho.

Interesującym modelem są też wózki schodowe, które są przeznaczone – jak sama nazwa wskazuje – do jazdy po schodach. Najczęściej posiadają one trzy- lub pięcioramienne koła oraz łopaty, których wymiary mogą być różne. Udźwig bardzo często osiąga nawet dwieście kilogramów.

Większość wózków – co ważne – jest napędzana ręcznie, to jest za sprawą siły rąk. Obecnie jednak można także zainwestować w wózki akumulatorowe lub elektryczne. Nie każdy ma także świadomość, że można je stosować również w domach – na przykład w garażu, ogrodzie, w trakcie przemeblowania lub przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *