Nieinwazyjne metody powiększania ust

Raczej każda kobieta życzyłaby sobie tego, by jej usta były choć odrobinę większe. Da się zrobić! I do tego cel można osiągnąć w sposób całkowicie bezbolesny i w pełni naturalny! Powiększanie ust nie musi odbywać się jedynie w klinikach medycyny estetycznej. Śmiało da się je przeprowadzić nawet w… domowych warunkach i to na własną rękę.

1 – pobudzający peeling

Kosmetyków przeznaczonych do złuszczania martwego naskórka używa się głównie na skórze twarzy, ewentualnie na nogach i rękach, a tu się okazuje, że warto od czasu do czasu wymasować nimi także usta, by je wygładzić i pobudzić ich krążenie.

Peeling do ust można stworzyć z naturalnych produktów. Wystarczy połączyć ze sobą cukier i odrobinę miodu, a gotową miksturą wymasować usta i następnie spłukać ją wodą.

2 – intensywny masaż

Świetny peeling połączony z masażem poprawiającym ukrwienie i dzięki temu mogącym doprowadzić do powiększenia warg można też wykonać przy użyciu zwykłej szczoteczki do zębów. Najlepsza będzie ta z miękkim włosiem. Twarda lub półtwarda może okazać się zbyt szorstka i drażniąca dla delikatnej skóry warg.

Szczoteczką należy bardzo powoli i z wyczuciem masować obie wargi przez jakieś dwie minuty. Zabieg warto powtarzać raz na kilka dni i wykonywać go przede wszystkim przed ważnymi wyjściami, jeszcze przed nałożeniem makijażu.

3 – regularna pielęgnacja

Żaden zabieg na powiększanie ust nie poprawi jednak wyglądu warg, jeżeli te wargi będą popękane, przesuszone i pozbawione swojego naturalnego głębokiego koloru. O usta trzeba dbać na co dzień. Należy je regularnie nawilżać i odżywiać, aby zawsze były zdrowe i piękne.

W pielęgnacji ust pomagają klasyczne nawilżające pomadki i balsamy. Takie kosmetyki najlepiej po prostu zawsze mieć przy sobie i używać ich regularnie przez cały dzień, pamiętając o tym zwłaszcza w okresie zimowym, gdy mróz i niskie temperatury jeszcze bardziej podrażniają skórę.

4 – makijaż

Efekt optycznego powiększenia ust zapewnia też odpowiedni makijaż. Aby poprawić rozmiar warg, wystarczy obrysować je ciemniejszą konturówką i wypełnić szminką w intensywnym kolorze.

Na sam środek ust można też nałożyć niewielką ilość błyszczyka z drobinkami. Ten mały prosty trik sprawi, że wargi staną się pełniejsze i nabiorą lepszej objętości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *