Najlepszy dom opieki alzheimer warszawa

Choroba Alzheimera jest wciąż nieuleczalna. Jak każda choroba neurodegeneracyjna ma duży wpływ na najbliższych chorej osoby. Może stopniowo rozwijać się niemal bez żadnych objawów, aby ujawnić się gdy dochodzi już do nieodwracalnych zmian. To bardzo trudny czas dla rodzin, zwłaszcza takich które nie są w stanie sprawować całodobowej opieki nad chorym.

Najlepsze domy opieki dla chorych na alzheimera mazowieckie

Sprawowanie samodzielnej opieki nad chorą osobą jest bardzo trudne. Chory niemal w każdej chwili musi być pod okiem opiekuna, nawet jeśli jest fizycznie sprawny, zaburzenia pamięci oraz demencja zagrażają jego zdrowiu. Chorzy trafiają do ośrodków w różnym stanie – niektórzy dopiero zaczynają odczuwać pierwsze objawy, inni są już zupełnie nieporadni i wymagający szczególnej opieki pielęgniarskiej. Zaufany dom opieki warszawa doskonale rozumie potrzeby osób chorych, zapewnia im bezpieczeństwo oraz stara się je aktywizować na tyle, na ile to możliwe.

Profesjonalna placówka – jak wygląda w niej dzień?

Osoby przebywające w całodobowych domach opieki mają odgórnie ustalony plan dnia. Pozwala to na poczucie bezpieczeństwa, ale również ustalenie stałego rytmu dnia. Dom opieki alzheimer warszawa oferuje dla swoich pacjentów specjalnie dobierane zajęcia terapeutyczne, które pozwalają na pozytywne wzmocnienie motoryki czy ćwiczenia pamięci dla osób chorych. Personel jest odpowiednio przeszkolony, a dzięki odpowiedniemu wykształceniu są w stanie indywidualnie dobierać ćwiczenia do pacjenta. Przede wszystkim jednak w domu opieki pacjent jest najpierw człowiekiem – zachowywana jest jego intymność i komfort, a wszyscy odnoszą się do podopiecznych z należytym szacunkiem. Sprawdzone domy opieki dla chorych na alzheimera mazowieckie przykładają szczególną uwagę do poszanowania potrzeb chorego.

Najlepszy dom opieki alzheimer warszawa

Najlepsze domy opieki są dopasowane już wnętrzem do potrzeb osób chorych. W ośrodku chory spędza wiele czasu i w zależności od stopnia zaawansowania choroby nie zawsze ma szansę spędzać czas poza nim. Komfortowe pokoje, ale także odpowiednio dobrane światła czy kolory we wnętrzach sprawiają, że chory czuje się bezpiecznie w danym wnętrzu. Szczególną uwagę przy wyborze warto również zwrócić na ilość personelu przypadającego na jednego chorego.

Całodobowy dom opieki warszawa umożliwia rodzinom osób chorych odciążenie w tych szczególnie trudnych obowiązkach, ale także ciekawą ofertę terapeutyczną dla chorych. Regularnie wykonywane ćwiczenia oraz specjalistyczna opieka pomagają utrzymywać lepszą sprawność intelektualną oraz fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *