Najważniejsze mity dotyczące sukien ślubnych

XXI to prawdziwy wysyp wszelkich nieprawidłowych informacji, szczególnie zaś pod kątem mody. Jakie mamy najważniejsze mity dotyczące sukien ślubnych, które zdecydowanie warto tutaj obalić? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze z nich.

1) Suknie ślubne za kolano prezentują się głupio

Ileż to razy gdzieś pojawia się informacja, że przecież to nie przystoi iść w krótszej sukni do ślubu, że w ogóle jak tak można, przecież to już dorosła osoba… Tymczasem warto podkreślić, że suknie ślubne 2020 są właśnie wyjątkowo modne w wersji nieco krótszej.

Oczywiście nie każda pani może założyć taką krótszą sukienkę. Zasadniczo bowiem trzeba mieć naprawdę zgrabne nogi, a w szczególności łydki. W innym przypadku bowiem taka suknia będzie się prezentowała po prostu dość głupio.

Warto jednak wspomnieć trochę o zaletach takiej krótszej sukni ślubnej. Otóż dodaje ona pewnej niewinności, ma nieco dziewczęcy charakter. Co dalej – do niektórych szczególnie młodych Panien Młodych naprawdę dobrze pasuje.

2) Każda kobieta może założyć każdy krój sukni ślubnej

Zdecydowanie nie. Nawet kobieta o idealnej figurze nie będzie mogła założyć absolutnie każdego typu sukienki, ponieważ w niektórych będzie wyglądała po prostu dość nieciekawie i niektóre suknie ślubne nie podkreślą walorów jej figury.

Przykładowo zatem suknie ślubne empire najlepiej prezentują się na osobach o nieco krąglejszym brzuszku i udach, ale ładnie wyprofilowanym biuście. Z kolei klasyczna suknia ślubna syrena to oczywiście najlepszy wybór dla pań o nienagannej figurze. Szczupłe i wysokie panny młode mogą z koeli zainwestować w princeskę.

3) Suknię ślubną wybieramy tylko pod kątem sylwetki Panny Młodej.

Zdecydowanie nie. Tutaj ważne jest przede wszystkim to, aby Panna Młoda czuła się w swojej własnej sukni ślubnej naprawdę dobrze. Jeśli zatem najbardziej pasować jej będzie inny krój, inny styl – to jest jej decyzja i jej dzień. Warto jeszcze podkreślić, że suknie ślubne 2020 powinny być również dopasowane do charakteru i stylu ślubu oraz wesela a także do rodzaju stylizacji Pana Młodego.

4) Suknia ślubna musi być biała

Zdecydowanie nie – suknia ślubna dzisiaj może mieć w zasadzie dowolny kolor. Oczywiście jednak czerń nie jest zbyt zalecana. Warto jednak podkreślić, że czysta biel wcale tak nie do końca sprawdza się w przypadku absolutnie każdej osoby. Czasem lepiej sprawdzi się kremowa biel albo delikatny beż z dodatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *