Na czym polega zabieg laparoskopii?

Jednym z często wykonywanych zabiegów medycznych jest laparoskopia. Metoda jest mało inwazyjna i nie wymaga od pacjenta wielu specjalnych przygotowań. Przyczyną przeprowadzenia zabiegu jest najczęściej konieczność wykonania diagnostyki albo niezbyt rozległej operacji.

Różne typy laparoskopii

Obecnie w większości szpitali można spodziewać się zrealizowania laparoskopii w każdej sytuacji, w której pojawi się do niej wskazanie. Nowoczesne placówki dysponują odpowiednim sprzętem i mają wykwalifikowane zespoły lekarzy. Laparoskopia Kraków dotyczy głównie problemów związanych z jamą brzuszną, można też spotkać się z laparoskopią ginekologiczną.

Wykonywana w szpitalu laparoskopia ginekologiczna lub dotycząca jamy brzusznej polega na wykonaniu niezbyt szerokiego nacięcia w tkankach. Przez to nacięcie można wsunąć do wnętrza ciała kamerę oraz pozostałe narzędzia, za pomocą których lekarze będą mogli np. operować. Jeśli chodzi o diagnostyczne znaczenie laparoskopii, metoda wykorzystywana jest w związku z dolegliwościami wątroby, żołądka, przepony, śledziony i wielu innych narządów.

Zalecenia do wykonania laparoskopii

Zrealizowana laparoskopia bielsko – biała może zapewnić odpowiedzi o różne pytania natury medycznej. W niektórych szpitalach wykonywana jest częściej niż w innych nie tylko jako metoda diagnostyczna. Rozwiązanie służy również do przeprowadzania operacji chirurgicznych, które byłyby niemożliwe lub bardzo trudne do wykonania w inny sposób.

Dość często Laparoskopia kraków pozwala np. usunąć całkowicie macicę bez wykonywania rozległych cięć jamy brzusznej. Wprowadzone przez małe nacięcia elementy wystarczą, by podzielić na części i następnie usunąć cały narząd zupełnie tak, jakby wykonywało się większą operację.

Czy zawsze można wykonać laparoskopię?

Czasami laparoskopia ginekologiczna jest jedynym zalecanym zabiegiem czy też metodą diagnostyczną. Zdarza się jednak, że pacjent albo lekarze nie są do niej przekonani. W tym akurat przypadku laparoskopia bielsko – biała nie różni się w niczym od typowego zabiegu chirurgicznego.

Z uwagi na konieczność zastosowania narkozy oraz wniknięcie w głąb jamy brzusznej do przeciwwskazań należą m.in. zaburzenia oddechowe (astma), niewydolność krążenia, jak również ciąża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *