Różne rodzaje kabin prysznicowych – podział według kształtu

Im większy wybór, tym trudniej podjąć jakąś sensowną decyzję. W tym momencie kabin prysznicowych na rynku jest wręcz za dużo (istnieją przecież nawet kabiny prysznicowe z hydromasażem!), dlatego wiele jest także kryteriów ich wyboru. Jednym z podstawowych różniących je elementów jednak kształt. Kabiny mogą być okrągłe, kwadratowe albo jeszcze inne!

Kabiny kwadratowe

Kwadrat to całkiem ergonomiczny kształt, zapewniający użytkownikom kabin duży komfort i sporo miejsca do kąpania. Dawniej często stosowany, dziś trochę jak gdyby zapomniany, ale wciąż potrafiący wykazać się fajnymi własnościami.

Chcąc jednak uzyskać w kwadratowej kabinie większą ilość przestrzeni użytkowej, trzeba będzie zająć nią większą część łazienki. Może być to problematyczne. Zwłaszcza w przypadku, gdy łazienka sama w sobie nie jest za duża i wręcz wymaga tego, by ją optycznie powiększać, a nie pomniejszać.

Kabiny prostokątne

To właśnie kabiny prostokątne przeważnie są jednocześnie kabinami prysznicowymi z hydromasażem. Często stosuje się w nich dodatkowe bajery i gadżety, dzięki którym można jednocześnie kąpać się i masować ciało przy użyciu strumieni wody lecących pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Płyty z hydromasażem mogą też zawierać dodatkowe elementy, takie jak chociażby radio.

Jeżeli ktoś celuje właśnie w nowoczesne Kabiny prysznicowe z hydromasażem, powinien sięgnąć po te prostokątne, jednakże trzeba to podkreślić, że są one kiepskim wyborem dla małych łazienek. Sprawdzają się niemalże wyłącznie w większych pomieszczeniach.

Kabiny zaokrąglone

Nikt jednak nie powinien kłócić się ze stwierdzeniem, że to zaokrąglone kabiny wciąż są najpopularniejszymi modelami kabin na polskim rynku. Wyposażone przeważnie w drzwi przesuwane świetnie wykorzystują przestrzeń łazienki. Zmieszczą się nawet tam, gdzie klasyczna kwadratowa kabina nie dałaby rady się wcisnąć.

Z uwagi na swoją kompaktowość kabiny zaokrąglone powinny być dobierane do mniejszych łazienek. W nich zadziałają zdecydowanie najlepiej, ponieważ nie będą zabierać cennej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *