Kto powinien wykonać prenatalne badanie USG 3D?

Pytanie zadane w tytule powyższego artykułu może być w pewnym sensie mylące. Owszem, USG prenatalne kraków to badanie, które powinien wykonywać lekarz, ale – w razie potrzeby – może je wykonać odpowiednio przeszkolony technik. Rzecz jasna interpretacja uzyskanych wyników jest już obowiązkiem lekarza, aczkolwiek – biorąc pod uwagę charakter badania – nie może być to „każdy” lekarz.

Małe dziecko, małe problemy

Badanie USG genetyczne kraków pozwala uzyskać konkretną wiedzę na temat stanu zdrowia dziecka i to już na etapie prenatalnym. Niemniej ze względu na konieczność jego zrealizowana w 11 – 14 tygodniu ciąży, trudno o jednoznaczną analizę uzyskanych wyników. Powód jest prosty: nienarodzone dziecko jest po prostu zbyt małe, by móc dokładnie i rzetelnie ocenić, czy faktycznie występują w jego organizmie jakiekolwiek patologie. Dlatego tak ważne jest, by prenatalne USG 3D, było wykonane wyłącznie przez doświadczonego w tej materii lekarza.

Co na ten temat mówią specjaliści?

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne jednoznacznie podkreśla, że badanie to powinien wykonać wyłącznie ten lekarz, który realizuje je zgodnie z założeniami Fundacji Medycyny Płodowej w Londynie. Dlaczego jest to aż tak ważne? Ponieważ od strony merytorycznej, jest to jedna z najbardziej wiarygodnych organizacji, której zadaniem jest odpowiednie szkolenie młodych ginekologów. Oczywiście powyższe zalecenie nie ma charakteru wiążącego, aczkolwiek jego bagatelizowanie, może skutkować nieprawidłową diagnozą i poważnymi reperkusjami zdrowotnymi.

Co warto wiedzieć?

Wykonanie USG prenatalnego kraków leży w gestii każdego ginekologa, aczkolwiek – biorąc pod uwagę specyfikę problemu – warto skorzystać z pomocy tylko takiego specjalisty, który jest akredytowany przez tą organizację. Listę lekarzy posiadających takie uprawnienia, można z łatwością odnaleźć w Internecie. Z reguły osoby te wykonują badanie usg prenatalne kraków z uwzględnieniem wszystkich osiągów nowoczesnej medycyny. Mowa tu też o dobrym sprzęcie, bez którego trudno zrealizować badanie USG 3D.

Podsumowując, USG genetyczne kraków powinno być wykonywane wyłącznie przez doświadczonych i wykwalifikowanych ginekologów. W przeciwnym razie, negatywne skutki tego badania mogą odcisnąć się na życiu dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *