Gruczoły wydzielania wewnętrznego to jedne z najważniejszych narządów w ciele człowieka. To właśnie one odpowiadają za wydzielanie hormonów, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Jakiekolwiek zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego są podstawą do wizyty u endokrynologa. Do endokrynologa czasem trzeba wybrać się z dzieckiem. Poniżej kilka informacji dotyczących tego, kiedy i w jakich sytuacjach jest to niezbędne.
Endokrynolog dziecięcy Katowice
Endokrynolog dziecięcy katowice to jeden z bardziej poszukiwanych specjalistów. Problemy z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego mogą bowiem pojawić się nawet u dzieci, często dotykają nastolatków, szczególnie jeżeli któryś z rodziców również cierpiał na przykład na problemy z tarczycą. Niestety dobry endokrynolog Katowice to specjalista, do którego terminy na NFZ trzeba umawiać nawet z rocznym lub 2-letnim wyprzedzeniem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że tak długi czas oczekiwania na wizytę refundowaną jest po złym wyjściem. Na szczęście dobry endokrynolog Katowice dla dzieci to specjalista dostępny w ramach prywatnych wizyt. Warto skorzystać z tej opcji i wybrać się ze swoim dzieckiem w niżej opisanych przypadkach.
Endokrynolog dziecięcy Katowice – kiedy wybrać się z dzieckiem?
W jakich sytuacjach wizyta u endokrynologa dziecięcego jest nieodzowna? Po pierwsze, sporo wizyt związanych jest z koniecznością skonsultowania na przykład funkcjonowania tarczycy i sprawdzenia wyników badań poziomu jej hormonów. Współcześnie coraz więcej osób choruje chociażby na chorobę Hashimoto, która w dużym stopniu jest uwarunkowana genetycznie. Drugi obszar kontrolowany przez endokrynologa to ten związany z wydzielaniem hormonu wzrostu. Endokrynolog Katowice dla dzieci do specjalista, do którego trzeba udać się, gdy dziecko znacznie odstaje wzrostem od swoich rówieśników. Jeżeli nasza pociecha rośnie zbyt wolno i ma zdecydowanie niższy wzrost niż inne dzieci w tym wieku, wizyta u endokrynologa może pozwolić na diagnozę przyczyny tego stanu. Czasami wynika to po prostu z genetyki – rodzice również są niscy. Innym razem problem może leżeć na przykład w nieprawidłowym funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego. Zalecana może być stymulacja hormonem wzrostu, dzięki czemu dziecko zacznie szybciej rosnąć.