Idealnie dobrany podkład do twarzy

Podkład do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwa podstawa każdego makijażu. Zresztą należycie dopasowany może również sam w sobie stanowić wystarczający makijaż dzienny, na przykład do codziennej pracy. Jednak aby spełniał ten cel musi być dobrze dobrany. To z kolei jest możliwe dopiero w sytuacji, gdy dopasujemy go do swojej cery.

Szeroki wybór produktów

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji tak szeroką gamę produktów, że praktycznie każdy większy producent zapewnia nam kosmetyki kolorowe dopasowane do bardzo różnej skóry. Przykładowo podkłady Max Factor będą nadawały się zarówno dla kobiet poszukujących podkładu rozświetlającego, jak i tych chcących uzyskać efekt lekkiego zmatowienia.

Zatem ze znalezieniem oraz kupnem odpowiedniego kosmetyka w gruncie rzeczy nie powinno być żadnego problemu, ale należy pamiętać, że tego typu zakupy zaczynają się już w domu przed lustrem. To znaczy, że podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać dotyczy typu naszej cery oraz jej cech, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze podkładu.

Rodzaj skóry najważniejszy

Najprostszym przykładem jest to, że dla skóry suchej poszukamy podkładów nawilżających, zaś dla mieszanej i tłustej koniecznie beztłuszczowe. Z kolei, jeśli mamy do czynienia ze skórą wrażliwą to z pewnością będzie interesować nas podkład bezzapachowy.

Warto też pamiętać, że tego typu wybór odbija się również na kwestii formy, a więc i aplikacji danego produktu. Podkłady tłustsze są dostępne na rynku przede wszystkim w formie płynów lub sztyftów, zaś te lżejsze są już konsystencji bardziej przypominającej mus.

Podkład, czyli druga skóra

Jeśli chodzi o sam kolor to podstawowa zasada brzmi, żeby był on na tyle dobrze dobrany, że po nałożeniu praktycznie go nie widać. Dla oczu dostępne mają być jedynie pozytywne efekty jego działania. Nie da się zatem za jego pomocą estetycznie zmienić koloru skóry, ale raczej jej uzupełnieniem i udoskonaleniem, które kryje wszelkie wady typu przebarwienia oraz zmarszczki (chociaż warto również pamiętać, że do krycia na przykład konkretnych wyprysków służy przede wszystkim korektor).

Pamiętając o tym można spokojnie liczyć na to, że decydując się na podkłady Max Factor, z pewnością można znaleźć wśród nich produkt, który będzie należycie dopasowany do naszej skóry. W końcu o to chodzi w podkładzie, żeby w pewnym sensie był jak nasza druga skóra.

Podkłady max factor znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *