Wczasy odchudzające w górach

Sposobów na odchudzanie jest wiele, ale ten najbardziej efektywny to połączenie zdrowego jadłospisu ze zdrowym trybem życia. Aby osiągnąć zamierzone efekty nie są wcale potrzebne wielogodzinne treningi na siłowni czy restrykcyjne, niskokaloryczne diety. Obecnie dostępnych jest wiele sposób na to, by schudnąć zdrowo.

Połączenie wakacji z odchudzaniem

Aktywne spędzanie wolnego czasu to obecnie najlepszy sposób na wymarzoną sylwetkę i zdrową kondycję. Planując zrzucenie zbędnych kilogramów warto wybrać wczasy odchudzające w górach, które są dostępne obecnie w ofercie wielu biur podróży. Góry oferują mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku dla osób z różnym stopniem zaawansowania. Turnusy odchudzające w górach bazują głównie na wędrówkach, wspinaczce czy bieganiu w nieco trudniejszym terenie niż alejki parkowe czy ulice. Do dyspozycji klientów są marsze, bieganie, nordic walking czy wspinanie. Warto również dodać, że zmiana ciśnienia w górach prowokuje organizm do bardziej wytężonej pracy, co przekłada się na poprawę wydolności i lepsze samopoczucie.

Dieta w trakcie wczasów odchudzających

Zorganizowane wczasy odchudzające w górach obejmują również zbilansowany jadłospis, który jest oparty głównie o świeże, sezonowe warzywa i owoce. W menu znajdziemy wszystkie składniki z piramidy żywienia, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a więc: białka, zdrowe tłuszcze oraz węglowodany. Monitorowana jest także ilość spożywanej wody, która ma niebagatelny wpływ na zdrowe chudnięcie. Ważnym elementem wczasów odchudzających jest indywidualne dopasowanie profilu uczestniczka. Oznacza to, że osoby uczestniczące w turnusach mają dostosowaną kaloryczność posiłków oraz intensywność treningów do swojej wagi, stanu zdrowia i ogólnej kondycji. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani instruktorzy oraz dietetycy kliniczni.

Gdzie i kto może wybrać się na wczasy odchudzające?

Polska obfituje w góry o różnym nachyleniu i specyficznym mikroklimacie. Osoby nieco bardziej zaawansowane w treningach mogą wybrać Tatry lub Bieszczady, dla początkujących rekomenduje się niższe góry takie jak Pieniny czy Beskidy. Z wczasów odchudzających może skorzystać każdy, kto potrzebuje i chce zrzucić zbędne kilogramy w sposób zdrowy i zrównoważony. Bez znaczenia jest wiek, płeć czy liczba nadprogramowych kilogramów. Liczą się dobre chęci oraz zaangażowanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *