Mielno atrakcje dla rodzin z dziećmi

W Mielnie dobrze czują się rodziny z dziećmi. Nadmorska miejscowość swoim uzdrowiskowym klimatem korzystnie wpływa na samopoczucie, a Mielno atrakcje zapewniają zabawę, która najlepiej smakuje podczas wakacji. Z czego warto korzystać?

Mielno atrakcje dla rodzin

Rodziny z dziećmi, które szukają przyjaznych miejsc na wakacje, na pewno znajdą je w Mielnie. Co oznacza „przyjazne miejsca”? Wszędzie tam, gdzie nawet (typowa dla bałtyckiego klimatu) zmienna pogoda, nie jest w stanie zepsuć zabawy. Mielno atrakcje oferuje rozrywkę na każdą aurę.

Co robić w Mielnie podczas upałów?

Sprawa wydaje się oczywista – plażować i kąpać się w morzu, ale czy i to nie potrafi się znudzić? Kiedy dość już codziennego wylegiwania się na złotej plaży, można śmiało ukryć się w cieniu koron lipowych drzew, które stworzyły magiczną aleję, prowadzącą do samego Mielenka. Równa, bezpieczna nawierzchnia może być pokonywana pieszo, wózkiem, rowerem lub innym środkiem rekreacyjnej komunikacji.

Ulgę od upałów można znaleźć także na Jeziorze Jamno, które sąsiaduje z morzem w odległości 100 metrów i rozciąga się na całej linii Mielna. Baza sportowa jeziora przewiduje rozrywki dla dorosłych i dzieci. Jakie? Więksi turyści pod opieką dorosłych mogą śmiało korzystać z rowerków wodnych i podziwiać krajobraz Mielna z perspektywy wodnej tafli. Organizatorzy nie zapomnieli także o maluchach. Dla nich idealną rozrywką są dmuchane zabawki lub kule, w których mogą bezpiecznie turlać się po wodzie.

Mielno atrakcje na niepogodę.

Zdarza się, że słońce chowa się za chmurami lub przychodzi deszcz. Co wtedy robić w Mielnie?

Wystarczy ubrać pełne buty i kurtkę chroniącą przed bałtyckim wiatrem i śmiało ruszać wgłąb miejscowości, która oferuje szereg atrakcji. Rozbudowany park linowy, ukryty w sosnowym lesie udostępnia szereg tras, które mogą pokonywać mali i duzi turyści. To świetna zabawa, a niekiedy także wyzwanie.

Pochmurna pogoda nie powinna być straszna, ponieważ jej walorem jest wydzielający się jod, który korzystnie wpływa na schorzenia górnych dróg oddechowych, szczególnie wśród dzieci. Nowoczesna, nadmorska promenada rozciąga się wzdłuż całej miejscowości i można ją pokonywać, edukując się. W jaki sposób? Co kilkaset metrów znajdują się przystanki z ciekawostkami. Z wakacyjnego wypoczynku można zatem wrócić z bagażem nowych informacji.

Mielno atrakcje na deptaku

Długi, rozciągający się wzdłuż miejscowości deptak, co chwilę zaprasza licznymi atrakcjami. Wśród ulicznych straganów i cyklicznie odbywających się kiermaszów można znaleźć nadmorskie pamiątki i skosztować słodkich specjałów, które nad morzem smakują wyjątkowo.

Aby jeszcze bardziej urozmaić pobyt turystów nad Bałtykiem, w Mielnie powstała mała, słowiańska osada, która potrafi przenieść w czasie. Pasjonaci historii każdego dnia stacjonują w grodzisku i pokazują prastare obyczaje i kulturę ludów, z których pochodzi nasz naród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *