Marzenie o gładkiej skórze

Ci, którzy marzą o idealnie gładkiej skórze, pozbawionej zbędnego owłosienia, dziś swoje marzenie mogą spełnić. Na rynek wkroczyła trwała depilacja laserowa, dzięki której możliwe jest pozbycie się zbędnego owłosienia.

Alternatywa dla starych metod

Trwała depilacja laserowa jest doskonałą alternatywą dla dotychczas znanych i stosowanych metod, jak golenie tradycyjną maszynką, wykorzystywanie masy cukrowej, depilacja maszynką elektryczną czy depilacja woskiem. Wybór różnego typu metod jest ogromny, jednak tylko depilacja laserowa daje trwały efekt. Depilacja laserowa uznawana jest też za najwygodniejszą metodę na pozbycie się zbędnego owłosienia, zaś wszyscy, którzy jej spróbowali jednogłośnie mówią, że z tej metody płyną same korzyści.

Skuteczna metoda na uciążliwe włoski

Podczas depilacji laserowej dochodzi do eliminacji niepożądanego owłosienia, a wszystko to za sprawą specjalnej wiązki lasera, czyli energii, która wnika głęboko w skórę. Barwnik mieszków włosowych znany jako melanina ma zdolność pochłaniania energii, która to wytwarzana jest przez laser, w efekcie czego cebulki włosów oraz ich korzenie zostają nieodwracalnie zniszczone. Co więcej wytwarzana energia jest bezpieczna dla człowieka, zaś by sam efekt był jak najbardziej skuteczny, a decydujące się na niego osoby miały jak najlepszy efekt, konieczny jest profesjonalny dobór odpowiedniej mocy lasera i czasu trwania, co też dobiera się do danego rodzaju owłosienia. To czy depilacja będzie trwała po jednym, kilku, czy kilkunastu zabiegach uzależnione jest od rodzaju skóry, a także rodzaju włosów. I tutaj obowiązuje prosta zasada, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsza karnacja, tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy.

Skuteczność zabiegu laserowego

Epilacja, czyli znana depilacja laserowa daje możliwość skutecznego pozbycia się zbędnego owłosienia, dzięki czemu też depilacja laserowa uznawana jest za metodę niezwykle trwałą. Właśnie te argumenty stanowią przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Zwykle po kilku cyklach zabiegów zaleca się by razy w roku wykonać tak zwany zabieg utrwalający. Dzięki takiemu schematowi postępowania można zapomnieć o codziennym goleniu nóg, zaś męczące golenie maszynką, wrastające włoski czy też podrażnienie, które bardzo często towarzyszą depilacji mogą odejść w zapomnienie. Oprócz ogromnej wygody jest to też oszczędność czasu, a każdy, kto zdecyduje się na laserową depilację nie będzie chciał już powrócić do standardowej metody usuwania owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *