Jak zdbać o swoją gitarę

Posiadasz piękny instrument akustyczny. Jesteś świetnym gitarzystą, którego lubią słuchać domownicy oraz goście na Twoich wystąpieniach. Być może grasz już pierwsze małe koncerty lub posiadasz zespół. Warto w Twoim przypadku zastanowić się, jakie akcesoria gitarowe powinien mieć w swojej kolekcji, aby zadbać o swój sprzęt.

Odpowiedni futerał to połowa sukcesu

Instrument akustyczny jest zbudowany z drewna. Drewno musi być w szczególny sposób pielęgnowane. Ważna jest temperatura, w której jest przechowywany, ale także futerał, w którym będzie odpoczywał. Każdy dobry sklep muzyczny Pszczyna posiada w swojej ofercie zarówno tańsze futerały miękkie, jak i droższe twarde. To właśnie w tych twardych jest lepiej gitarze odpoczywać. Sklep z gitarami zdaje sobie z tego sprawę, dlatego sprzedaż twardych futerałów dla profesjonalistów jest zdecydowanie wyższa. Taki futerał chroni lepiej piękno Twojej gitary i zapewni lepsze warunki przechowywania. Najważniejsze, aby w domu futerał znajdował się w miejscu nienarażonym na podwyższoną temperaturę.

Stroiki elektroniczne oraz klasyczne

Jeżeli chodzi o przechowywanie gitary, to trzeba się powstrzymać i przechowywać ją tylko i wyłącznie w futerale. Sklep z gitarami ma w swojej ofercie różnego rodzaju futerały. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym wypadku gitara bardzo mocno się kurzy. Poza tym jest narażona na potrącenie, które może trwale uszkodzić pudło rezonansowe. Sklep muzyczny Pszczyna posiada w swoim asortymencie również stroiki do gitar. Istnieją takie, które są elektroniczne, jak zwykłe akustyczne. Te pierwsze przydają się w szczególności podczas koncertów, kiedy pęknie jedna ze strun. Szybkie nawinięcie zapasowej, szybkie strojenie nie wymagające nawet słuchania jakie dźwięki wydaje świeżo założona struna i można grać. Z reguły posiadają one wyświetlacz, który na podstawie częstotliwości dobiera odpowiedni strój.

Akcesoria gitarowe dla uczniów

Idąc do szkoły muzycznej i chcąc grać na gitarze musimy wyposażyć naszego małego ucznia w odpowiednie akcesoria gitarowe oraz przede wszystkim instrument. Wszystkie niezbędne rzeczy posiada dobry sklep z gitarami. Wystarczy jedna wizyta w takim sklepie, a wyjdziemy z niego wyposażeni i przygotowani do pierwszych zajęć muzycznych. Sprawdźmy ofertę, jaką dla nas przygotowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *