Domki w Mielnie – ogólna charakterystyka

Polacy chętnie spędzają wakacje nad Bałtykiem. Mniejszy lub większych miejscowości, do których mogą się udać, jest mnóstwo. Jednym z najchętniej odwiedzanych miasteczek jest znane Mielno w województwie zachodniopomorskim. To właśnie tam przybywają całe rodziny. A swój udany wypoczynek wspominając tak miło, że za rok ponownie pragną tam powrócić.

Zalety domków w Mielnie

Kiedy przybędzie się do tego miasteczka, należy znaleźć odpowiedni nocleg. Trzeba się jednak pośpieszyć. Letniskowe domki w Mielnie są tak oblegane, że można nie zdążyć wynająć czegoś dla siebie. Mimo że wybór jest dość szeroki.

Można więc trafić na sporo domów drewnianych, położonych bardzo blisko plaży – w odległości zaledwie 50 metrów! Mają one powierzchnię od 25 do 42 metry kwadratowe. Spokojnie zmieści się w nich od 4 do 6 osób. Zaletą jest dostęp do darmowego internetu WiFi. Często można spotkać w w ich okolicach także place zabaw dla dzieci, boiska, a nawet ścieżki rowerowe. Dlatego szczególnie zadowolone są całe rodziny.

Dalsza charakterystyka i koszty

Dla bezpieczeństwa domki w Mielnie są ozonowane. Wygodne i kameralne ośrodki (nie tylko są tam pojedyncze budynki do wynajmu) składają się z kilku dwupoziomowych domków. Są one w większości murowane. Mają oczywiście klimatyzowane pokoje.

Sprawdźmy jeszcze ogólny cennik, który często ustala indywidualnie właściciel obiektów. Jeżeli chodzi o średni koszt za nocleg w domkach w Mielnie, to na jego wpływ ma dany standard wybranego obiektu oraz jego lokalizacja. Ceny mogą wynosić już 30 zł, ale można zapłacić też około 200 zł.

Barwne Mielno i jego atrakcje

W tym miasteczku o powierzchni 33,45 kilometrów kwadratowych łatwy dostęp do morza przyciąga liczne grupy turystów. Latem w lipcu i sierpniu jest tam bardzo głośno. Nocą działają dyskoteki i kluby. Otwarte są również całodobowe punkty gastronomicznych, a piwosze mogą spędzać długie godziny nad kuflami piwa w miejscowych pubach. Największą atrakcją jest jednak niezwykle zadbana, piaszczysta i co ważne – strzeżona plaża.

Nie brakuje oczywiście przystani rybackiej, gdzie każdy może podziwiać przybijające do brzegu kutry. Na wystających z morza drewnianych falochrony siadają piękne mewy i rybitwy. Z kolei spacerując na promenadzie, można ujrzeć bezkresne morze Bałtyckie, a nawet przez chwilę zagrać w szachy figurami o sporych rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *