Jak zorganizować wakacje z psem?

Rzadko który właściciel, jadąc na wakacje, chce zostawiać swojego ukochanego psa w domu. Pies jest bowiem świetnym towarzyszem, który zachęca do aktywności – spacerów, ruszenia się z ośrodka wypoczynkowego, oraz po prostu zapewnia miłą atmosferę. Wyjazd z pupilem nie jest jednak taki prosty, a wymaga sporego zaangażowania. O czym warto pamiętać, organizując wakacje z psem?

Wakacje z psem – miejsce pobytu

Choć psy obecne są w naszych domach na co dzień, to wielu wynajmujących, szczególnie nowych mieszkań, nie godzi się na psy czy inne zwierzęta w wynajmowanym lokalu. Dokładnie tak samo jest w przypadku hoteli czy kurortów wakacyjnych – nie każdy właściciel godzi się na zwierzęta.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że pies zwiększa ryzyko szkód w pokojach, tworzy niepotrzebne zamieszanie i chaos. Co więcej, nie każdy ośrodek dysponuje dużą przestrzenią, gdzie psy mogą się wybiegać, czy gdzie możemy wyprowadzać psy, żeby mogły się załatwić.

Dlatego wiele ośrodków wakacyjnych zakazuje przyjazdu ze zwierzętami, licząc się z tym, że straci wielu potencjalnych klientów, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez pupila.

Natomiast nawet jeśli dany ośrodek wakacyjny godzi się na zwierzęta, to warto sprawdzić, czy jest odpowiednio przygotowany – czy psy będą miały się gdzie wybiegać i załatwiać.

Wakacje z psem – co zrobić przed wyjazdem?

Po znalezieniu odpowiedniego ośrodka musimy przygotować się do podróży z psem. Co powinniśmy zrobić przed wyjazdem?

Przede wszystkim powinniśmy zaszczepić naszego pupila przeciwko wściekliźnie, boreliozie czy tasiemcom, co możemy zrobić kilka tygodni przed wyjazdem.

Natomiast w dniu wyjazdu należy przestrzegać dwóch kluczowych reguł – nie karmić psa do 6 godzin przed wyjazdem oraz wyjechać stosunkowo rano, jeśli jest to wyjazd wakacyjny, żeby uniknąć wysokich temperatur, które znacząco utrudniają podróż z psem.

Nie zapominajmy również o ulubionych zabawkach i miejscu do leżenia dla psa, co może podnieść spokój zwierzęcia podczas jazdy.

Jeśli planujemy długą podróż w wakacje, to musimy zadbać o regularne postoje, podczas których pies będzie mógł się nieco wyhasać i napić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *