Najznamienitsze perfumy świata

Wybór idealnych perfum nie jest wcale taki łatwy. Na rynku mamy do czynienia z tak szeroką gamą produktów, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Półki w sklepach dosłownie uginają się pod licznymi perfumami. Jak spośród tak licznych produktów wybrać ten idealny, który zaskoczy trwałością i nada się na każdą okazję?

Francja królestwem perfum

Historia perfum sięga XV wieku. Nie od razu w modzie było psikanie się tym eliksirem na szyi czy nadgarstkach. Olejki zapachowe zostały wymyślone, aby… perfumować skórzane rękawiczki. Pierwszą kobietą, która zaczęła używać pięknie pachnących eliksirów była Katarzyna Medycejska – królowa Francji. W gminie Grasse we Francji do dziś powstało aż 700 fabryk francuskich perfum, które zyskały sławę na całym świecie. Znajdziemy tam słynne wytwórnie takie jak: Chanel, Dior czy Guerlain. Perfumy francuskie szczycą się ogromną popularnością na całym świecie – oczywiście nie bez powodu.

Moda, klasa , elegancja i paryski szyk!

To właśnie we Francji powstały zapachy, które charakteryzują się eleganckim wydźwiękiem. Kobiety pokochały w perfumach francuskich dosłownie wszystko, poczynając od zapachu, a kończąc na cudownie wykonanym flakonie. Tradycja jest niesamowicie ważna, ale we Francji znajdziemy również wiele nowych marek, które podążają za współczesnymi trendami i tworzą zapachy idealne na ulice metropolii.

Uprawy jak z bajki

W Grasse znajdziemy uprawy różnych składników perfum. Możemy wyróżnić przede wszystkim jaśmin, róże, mimozy oraz kwiat pomarańczy. Pola wyglądają po prostu jak wyciągnięte z bajki. Region ten jest niezwykle popularny podczas wycieczek turystycznych, szczególnie w kwietniu, gdy kwitną krzewy lawendy. Pola w kolorze purpury ciągnące się aż po sam horyzont zapierają dech w piersi. Widok jest wprost niesamowity.

„Nosy” – czyli ludzie o niecodziennym zmyśle powonienia

Perfumy francuskie zyskały na popularności przede wszystkim dzięki tradycji oraz wykwintnym zapachom. Aby uzyskać zapachy, w których zakochają się ludzie z całego świata, trzeba mieć po pierwsze pomysł, a po drugie nosa do zapachów idealnych. I tak właśnie do Francji ściąga się ludzi o niezwykle czułym zmyśle powonienia, a nazwani oni zostali „Nosami”. „Nosy” pracują we francuskich wytwórniach perfum po dziś dzień. Jest ich jedynie około 50, są to najlepsi specjaliści, a ich usługami są zainteresowane najsłynniejsze światowe marki perfum. To zdecydowanie nie mit, że francuskie perfumy są najlepsze na świecie, a świadczy o tym między innymi ich wysoka sprzedawalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *