Najnowsze trendy w gabinetach kosmetycznych

Zarówno profesjonalne gabinety kosmetyczne, jak i gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie zabiegi kosmetyczne na twarz. Ich wybór jest bardzo duży, ale wśród wielu propozycji są te, które cieszą się szczególnym uznaniem klientek. Warto jednak wybierając zabieg dla siebie kierować się wskazaniami specjalistów, którzy pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Zastrzyki z toksyny botulinowej, czyli botoks

Botoks to jeden z najstarszych zabiegów medycyny kosmetycznej. Jeszcze do niedawna stosowany tylko przez gwiazdy, dziś cieszy się zainteresowaniem dużej grupy klientek na całym świecie. Jego popularność wynika z faktu, że jest to zabieg kosmetyczny na twarz, który w skuteczny i widoczny sposób ją odmładza.

Należy podkreślić, że jest niezwykle skuteczny w miejscach trudno dostępnych – dobrze radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi czy bruzdami pojawiającymi się na czole. Zastrzyki z toksyny botulinowej wykorzystuje się również do leczenia bruksizm, czy pozwala także na regulowanie owalu twarzy.

Dermapen – efekt czystej, młodej skóry

Zaletą tego zabiegu, co podkreśla wiele klientek salonów kosmetycznych, jest fakt, że nie tylko wzmacnia napięcie skóry, ale także przynosi wiele innych pozytywnych efektów. Dermapen oczyszcza cerę oraz usuwa przebarwienia.

Zabiegi kosmetyczne na twarz tego typu bardzo przypominają zabiegi wykonywane z użyciem lasera. Skóra zostaje podziurkowana i dzięki temu pobudzona do regeneracji. Nie wprowadza się żadnych preparatów, lecz jedynie w wyniku stymulacji pobudza ją do wydzielania kolagenu. Dzięki temu skóra jest bardziej zagęszczona i wygląda młodziej.

Kwas hialuronowy jako alternatywa dla botoksu

Wielu celebrytów znanych z pierwszych stron gazet, ale również klientek gabinetów decyduje się na zabiegi kwasem hialuronowym. Jest to tańsza i mniej inwazyjna metoda niż wspomniany wcześniej botoks. Kwas ten jest bowiem, w przeciwieństwie do toksyny botulinowej, składnikiem ludzkiego organizmu.

Zabiegi kosmetyczne na twarz z użyciem kwasu hialuronowego, gdy są robione przez fachowców, nie powodują efektu maski. Twarz po zabiegu wygląda naturalnie. Konieczność uzupełniania kwasu w skórze wynika z faktu, że wraz z wiekiem jego ilość maleje. Skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki i znika napięty kontur twarzy. Efekty są widoczne natychmiast, jednak do dwóch dni może występować opuchlizna. Kwas hialuronowy nie powoduje reakcji alergicznych.

Zabiegi, które można wykonywać w domu

Panie, które z pewnych względów nie mogą lub nie chcą skorzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz wykonywanych w gabinetach, mogą zbadać o siebie w domu. Przede wszystkim należy pić duże ilości wody i herbatek ziołowych, co pozwala nawilżyć skórę twarzy do środka i pozbyć się nadmiaru toksyn.

Na rynku dostępnych jest szereg maseczek kosmetycznych przeznaczonych do domowego użytku, dla różnych typów cery, Można również wypróbować naturalne sposoby np. maseczkę z ogórków, która łagodzi podrażnienia i odżywia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *