Jaka kołdra zapewni dziecku spokojny sen?

Jeśli dziecko ma zdrowo się rozwijać, trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią stymulację w ciągu dnia, ale również o czas na odpoczynek. Sen wpływa zarówno na zdrowie, jak i na zdolności poznawcze. Aby dziecko było wypoczęte i pełne energii, warto zadbać o jakość jego nocnego wypoczynku, między innymi właściwie urządzając kącik do spania.

Co się dzieje w mózgu, kiedy dziecko śpi?

Pierwsze lata życia to czas najintensywniejszego rozwoju. Dziecko rośnie w zaskakująco szybkim tempie, codziennie zdobywa nowe umiejętności, rozwija się pod względem motorycznym, uczy się chodzić, mówić, zaczyna stopniowo coraz lepiej rozumieć związki skutkowo-przyczynowe. To dlatego małe dzieci potrzebują znacznie większej ilości snu niż dorośli.W trakcie snu ich mózg i ciało się regenerują, pamięć jest porządkowana, nowa wiedza i umiejętności porządkowane. Powstają i utrwalają się kolejne połączenia nerwowe. Kiedy dziecko śpi, wydzielany jest również hormon wzrostu, a także tworzą się przeciwciała, dzięki czemu dziecko jest bardziej odporne na zachorowanie. Jeśli dziecko ma być zdrowe, pełne energii, skoncentrowane i chętne do wysiłku umysłowego, rodzice muszą zadbać, by jego sen był spokojny, bezpieczny, odpowiednio długi.

Kącik do spania dla dziecka – nie tylko wygodne łóżko

Na jakość snu wpływa szereg czynników. Wybudzanie może spowodować niewłaściwa temperatura w pokoju czy brak poczucia bezpieczeństwa. Pomocne w zasypianiu będą wywietrzenie pomieszczenia, wprowadzenie wieczornej rutyny, zapewnienie dziecku bliskości rodzica na przykład przez wspólne czytanie przed snem.Rodzice muszą też zadbać o wygodne łóżeczko i ergonomiczny materac. To jednak nie wszystko. Jeśli dziecko ma mieć zapewniony komfort termiczny, konieczna jest dopasowana do pory roku, wieku dziecka i gabarytów łóżeczka kołdra oraz miękka, uszyta z naturalnej, niepodrażniającej tkaniny pościel.

Jaka kołdra dziecięca będzie najlepszym wyborem?

Oferowane przez sklepy kołdry dziecięce różnią się i rozmiarem, i materiałem, i jakością wykonania. Wybierając tę idealną dla dziecka, należy więc zachować czujność.Po pierwsze, kołdra nie może być ani za mała, ani za duża, bo albo będzie odkrywać stopy powodując wyziębienie, albo będzie się zsuwać z łóżka. Warto postawić na dedykowane dzieciom produkty renomowanych marek.Najlepszym wyborem są kołdry dziecięce bawełniane, lekkie, przyjemne w dotyku. Bawełna sprawdzi się niezależnie od pory roku – chroni przed chłodem, ale nie powoduje przegrzewania się. Dobrej klasy kołdry dziecięce muszą posiadać solidne wykończenie, plusem będzie możliwość ich prania.

Kołdry dziecięce dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *