Kilka zasad o outletach, które warto znać

Outlet odzieżowy jest bardzo popularnym sklepem wśród Polaków, ponieważ mogą oni w nim zakupić dobrą jakościowo odzież, od znanych firm i projektantów w nieco niższej cenie niż ta rynkowa. O czym należy wiedzieć udając się na zakupy do outletowego centrum handlowego? Warto poznać kilka zasad panujących w outletach.

Outlety mają ograniczony wybór rozmiarów

Zazwyczaj outlet odzieżowy ma tylko po jednej sztuce każdego ubrania w danym rozmiarze, co może być naprawdę problematyczne dla ludzi, którzy mają europejski rozmiar 36 lub 38, ponieważ są to najpopularniejsze rozmiary i najczęściej znikają ze sklepu. Osoby bardzo szczupłe lub z nadmierną ilością kilogramów na pewno znajdą coś dla siebie w outlecie, ponieważ te rozmiary zawsze pozostają dłużej w sklepie.

W outlecie można kupić coś bez opakowania

Chociaż przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że w sklepach zawsze otrzymujemy wszystko w oryginalnych opakowaniach, w outlecie sprawa wygląda nieco inaczej. Możliwe jest zakupienie ubrań lub obuwia w opakowaniu zastępczym i nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie z powodu braku opakowania lub oryginalnej metki dana rzecz trafił do outletu i można ją zakupić za niższą cenę niż w przypadku takiej samej rzeczy dostępnej w firmowym sklepie.

Outletowe rzeczy również posiadają gwarancję

Niektórym ludziom wydaje się, że skoro zakupili coś taniej i bez oryginalnego opakowania to w przypadku wystąpienia wady nie będą mogli złożyć reklamacji. Jest to błędne przekonanie ponieważ outlet odzieżowy daje gwarancję na swoje ubrania, z wyjątkiem wad, które były widoczne przy zakupie i to właśnie z ich powodu obniżono cenę produktu. Warto dbać o swoje konsumencie prawa i skorzystać z opcji reklamacji w przypadku pojawiania się nowych wad i defektów zakupionych ubrań i odzieży.

Outlety nie muszą być tanie

Chociaż panuje przekonanie, że zakupy w outlecie to zakupy za grosze to nie zawsze się to sprawdza. Drogie przedmioty od projektantów, nawet pomimo obniżki ceny o 80 czy nawet 90% mogą być stosunkowo drogie, ponieważ początkowa cena była bardzo wysoka.Warto też sprawdzać ceny podczas obniżek, ponieważ często zdarza się, że sprzedawcy wykorzystują naiwność klientów i pomimo informacji o sporej obniżce procentowej tak naprawdę zastosowana jest inna, znacznie mniejsza ulga.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *