Jak działa na skórę puder ryżowy?

Jak cieszyć się piękną i gładką cerą? Jednym ze sposobów na osiągnięcie pożądanego efektu jest odpowiedni makijaż. Cerę zmatowi i ujednolici dobrej jakości puder – ten na bazie ryżu będzie jednocześnie pielęgnował i wygaszał stany zapalne. Jak działa, z czego jest wykonany i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Dlaczego puder ryżowy jest tak wyjątkowy?

Puder ryżowy choć w Polsce pojawił się niedawno, znany jest od wieków. Azjatki od dawna stosują go na cerę, aby poprawić jej wygląd. Biały proszek po nałożeniu na skórę staje się niewidoczny, odcieniem dopasowuje się do karnacji, więc nie kontrastuje z nią i nie pozostawia smug. Mogą stosować go panie o każdym typie urody.Ryżowy puder powstaje przez zmielenie ziaren rośliny, której oficjalna nazwa brzmi ryż siewny. Otrzymany w ten sposób proszek nazywany bywa także mąką ryżową. Wykazuje nie tylko właściwości matujące, ale też pielęgnujące i odżywiające.

Korzyści stosowania pudru ryżowego

Puder powstały przez zmielenie ryżu wykazuje wiele pozytywnych właściwości, jeśli chodzi o działanie na skórę. Po pierwsze, to produkt naturalny, a więc bezpieczny, nie powodujący podrażnień czy uczuleń. Może być stosowany także przez kobiety z cerą wrażliwą. Nie tylko nie pogorszy jej stanu, ale wręcz może mieć dobroczynne działanie, ponieważ działa przeciwzapalnie i wygładzająco. Druga kwestia to niezwykle skuteczne matowienie. Puder ryżowy wręcz absorbuje sebum, dzięki czemu skóra przez wiele godzin pozostaje matowa, nie przetłuszcza się i nie świeci. Transparentna barwa nie wpływa na koloryt skóry, więc kosmetyk pozostaje właściwie niewidoczny. Jest lekki, a więc nie obciąża skóry, ma działanie kojące i lecznicze w przebiegu wielu dolegliwości skórnych.

Gdzie szukać profesjonalnego pudru na bazie ryżu?

Jeszcze do niedawna puder ryżowy był produktem właściwie w Polsce nieznanym. Dziś to produkt, który wzbudza duże zainteresowanie. Wciąż najłatwiej kupić go w sieci, jednak w swoją ofertę włącza go coraz więcej drogerii – zwłaszcza tych renomowanych, dobrze wyposażonych.Na polskim rynku dostępne są zarówno puder ryżowy firm azjatyckich, jak i europejskie, a nawet polskie odpowiedniki, powstałe według tej samej, naturalnej receptury, czyli na bazie zmielonego ziarna ryżu siewnego.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *