Grenadyna jako dodatek

Grenadyna jest syropem dodawanym najczęściej do drinków. Nie brakuje go również czasami w różnego rodzaju deserach czy zwykłych napojach. Jest ona jednym z najczęściej wykorzystywanych dodatków, choć jej popularność wydaje się nieco mniejsza niż jeszcze jakiś czas temu. Można ją przygotować samodzielnie w domu, bo wtedy smakuje najlepiej.

Podstawowe informacje o syropie

Syrop z granatu posiada intensywny czerwony kolor. Jest dosyć cierpki, dlatego służy jako dodatek do napojów czy potraw. Jest poza tym słodki oraz nie posiada alkoholu. Mimo wszystko najczęściej jest wykorzystywany do tworzenia drinków.

Grenadyna jest gęstym syropem, dlatego tak dobrze sprawdza się jako dodatek do drinków. Barmani mogą dzięki niej oferować bardzo wykwintne drinki, które będą bardzo smaczne oraz będą świetnie się prezentować wizualnie. Warto syrop tego rodzaju zrobić samemu, gdyż wersje sklepowe często posiadają w składzie inne owoce, które przewyższają ilościowo sam owoc granatu.

Przepis na domową grenadynę

Stworzenie domowej grenadyny jest bardzo prostą czynnością. Najważniejsze, aby posiadać zdrowe oraz świeże owoce granatu. Dzięki domowemu przepisowy będziemy mieli pewność, że stworzony syrop będzie o wiele lepszy, smaczniejszy oraz wartościowszy niż gotowiec kupiony w sklepie spożywczym.

Do stworzenia grenadyny potrzebne będą zatem owoce granatu, cytryna oraz cukier. W pierwszej kolejności wyciska się sok z owoców oraz łączy z cukrem. Gotować do rozpuszczenia cukru oraz uzyskania gęściejszej struktury. Cytryna jest dodatkiem dla uzyskania mniej cierpkiego syropu.

Wykorzystanie grenadyny

Grenadyna jest syropem wytwarzanym z owoców granatu, który znajduje zastosowanie najczęściej w napojach alkoholowych.

Najczęściej wykorzystuje się ją w takich drinkach, jak Cosmonot, Shirley Temple, Planter’s Punch, Bloody Mary, Tequilla Sunrise czy Roy Rogers.

Alternatywa dla grenadyny

Syrop z grenadyny można zastąpić popularnym syropem z maliny. Może on nie będzie smakował tak samo, ale z pewnością przyniesie również istotne korzyści.

Syrop malinowy z dodatkiem porzeczki jest dobrym zamiennikiem dla wszystkich, którzy nie mają dostępu do grenadyny w sklepie lub nie chcą sami jej przygotować.

Syrop grenadynę znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *