Jak dobrać długość welonu?

Ślub to zdecydowanie dla większości z nas bardzo ważna data. W tym dniu chcemy naprawdę wyglądać jak księżniczki – dlatego też starannie wybieramy makijaż, fryzurę, suknię, bukiecik.. aż no właśnie, pozostaje welon…

Welon ślubny – co z nim zrobić?

No właśnie, jak w zasadzie mamy dobrać welon? Dosyć często okazuje się to bardzo trudną sprawą. O ile bowiem suknia także była problematycznym wyborem, niemniej jednak tu chociaż mamy jakieś porównanie, ponieważ na co dzień też nosimy sukienki, o tyle żadna z nas nie owija się do pracy welonem.

Generalnie zatem dość trudno nam dokonać wyboru, tym bardziej, że welon ślubny pasować musi długością i stylem do sukni .. oraz do nas. Warto zatem poczytać poniższe wskazówki, na pewno dużo one nam pomogą.

Welon krótki – najlepszy do retro

Otóż welon ślubny określany jako „krótki” posiada zazwyczaj koło 50 cm długości i sięga gdzieś do linii biustu. Taki welon doskonale pasuje do kobiet o delikatniejszej budowie ciała.

Do jakich zaś sukienek będzie to najlepszy wybór? Otóż na pewno do każdej typu empire, gdzie wyraźnie zaznaczona jest linia pod biustem. Ponadto zaletą takich welonów ślubnych jest to, że naprawdę dobrze pasują one do wszystkich lekko staromodnych krojów sukienek – prostych, koronkowych, rozkloszowanych na dole. Wówczas można zadbać o dodatkową dekorację welonu ślubnego, mianowicie o ozdobienie jego dolnej krawędzi.

Welon średni – klasyka gatunku

Taki welon ma ok. 65-70 cm długości. Jego zaletą na pewno jest to, że pasuje w zasadzie do każdej stylizacji. Kończy się zazwyczaj zaraz za linią biustu, przy czym często jest także dość asymetryczny, zatem dłuższa jego krawędź jest przy linii talii.

Do jakich sukni będą najlepsze welony ślubne o takiej długości? Otóż doskonale sprawdzają się one do wszelkich sukni typu empire czy princessek. Wówczas idealnie kończą się tam, gdzie suknia się zaczyna.

Welon długi – smukła sylwetka

Welon długi posiada długość ok. 90- 100 cm i sięga linii bioder albo nadgarstków. Dla kogo będzie najlepszy? Na to pytanie już tu jest nieco trudniej odpowiedzieć, bowiem teoretycznie pasuje on do wszystkich suki o typie syreny. Niemniej jednak pamiętajmy, że generalnie suknia ta jest przeznaczona dla osób o sylwetce X, którą mogą posiadać także i niskie panie. A do nich już tak długi welon może nie pasować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *