Skrzyniopaleta składana – jakie są jej najpopularniejsze rodzaje?

Do niedawna przedsiębiorcy inwestowali w drewniane euro palety. Jednak można zauważyć, że w tym segmencie rynku nastąpiła wyraźna stagnacja. Powodem może być konieczność zużywania nowych partii drewna, jak i nietrwałość tego typu rozwiązań. Zdecydowanie lepiej spisuje się skrzyniopaleta składana. Warto sprawdzić, jakie są jej rodzaje, by wybrać tę najbardziej komfortową.

Czym są skrzyniopalety składane?

Na pierwszy rzut oka skrzyniopalety składane nie różnią się niczym od typowych skrzyń, bądź koszy. Jednak identyczne wymiary, jak te, które maja europalety, czyli 1200 x 800 mm i punkty magazynowania, to jedyne tak naprawdę zbieżności. Konstrukcja skrzyniopalety składanej jest o wiele bardziej niezawodna. Poza tym jak sama nazwa wskazuje, po użyciu, gdy nie jest już potrzebna, można ją złożyć, co pozwala lepiej zadbać o przestrzeń magazynową, by nie była zastawiona. Do takich sytuacji natomiast bardzo często dochodzi wtedy, gdy stosuje się europalety.

Czym się wyróżniają plastikowe skrzyniopalety składane?

Plastikowe skrzyniopalety składane należą do najbardziej dostępnego asortymentu tego typu. Nadaje się do przewożenia różnych lekkich towarów, w tym artykułów spożywczych. Jednak podczas załadunku i rozładunku trzeba cały czas uważać, żeby nie uszkodzić jej konstrukcji. W takim bowiem przypadku skrzyniopaleta do składania nadaje się wyłącznie do wymiany na nową, ponieważ nie da się jej już naprawić.

Kiedy przydaje się drewniana skrzyniopaleta do składania?

Drewniana skrzyniopaleta do składania ma dość specyficzną konstrukcję. Jej podstawą jest bowiem tradycyjna europaleta. Jest nieco cięższa od plastikowej, ale też dzięki temu sprawdza się w większości sytuacji. Nie jest jednak odporna na warunki atmosferyczne, czy na specyficzny klimat panujący w różnych pomieszczeniach, w jakich składuje się towar. Drewno jest bowiem podatne na pleśń i grzyby. Trudno też się je czyści, a po kilku cyklach użytkowania nierzadko drewniana skrzyniopaleta składana wymaga naprawy, a w końcu wymiany na nowy model.

Najbardziej solidna – metalowa skrzyniopaleta składana

Metalowa skrzyniopaleta składana wyróżnia się najbardziej trwałą konstrukcją. Jednak z uwagi na jej duży ciężar w porównaniu do dwóch poprzednich skrzyniopalet składanych, nie ma tak szerokiego zastosowania. Najczęściej więc stosuje się ją wtedy, gdy konieczny jest transport ciężkich towarów, które wymagają solidnego zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *