Przechowywanie i transport produktów to jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów w niemal każdej branży. Różnorodność towarów pod względem gabarytów, zastosowania, warunków przechowywania czy terminów przydatności sprawiają, że na rynku wciąż pojawiają się nowe pojemniki, palety, nośniki, skrzynie i inne.
Oferta opakowań
Rynek opakowań od wielu już lat zdominowany jest przez pojemniki z tworzyw sztucznych, głównie plastiku. W zależności od przeznaczenia służą one do przechowywania i transportu wielu różnych produktów, w tym tych wrażliwych, które wymagają kontrolowanych warunków, np. leki, kosmetyki, żywność. Producent pojemników z tworzyw sztucznych musi więc przestrzegać restrykcyjnych norm już na etapie produkcji, aby bezpiecznie dostarczyć towar do finalnego odbiorcy.Co więcej, plastikowe pojemniki producent musi również zaprojektować w sposób, który umożliwi łatwe przechowywanie, układanie i transport, co optymalizuje podstawowe koszty w całym łańcuchu logistycznym i wpływa znacząco na jego płynność i efektywność.
Rodzaj dostępnych opakowań
Opakowania możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy: wielkogabarytowe oraz małe i średnie. Wśród nich możemy wyróżnić: opakowania typu KLT, trwałe opakowania sztaplowane, pojemniki typu Euro, pojemniki składane, plastikowe wiadra, skrzynio palety, pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, składane pojemniki IBC do przewozu cieczy, palety plastikowe oraz wózki.
Co oferują producenci?
Plastikowe pojemniki producent najczęściej sprzedaje lub wynajmuje. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu firmy często decydują się na wynajem pojemników czy kontenerów. Ta opcja dedykowana jest głównie w przypadku, gdy towar jest transportowany sporadycznie i bez określonej częstotliwości. Oferta wynajmu w takiej sytuacji jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna.Warto podkreślić, że producent pojemników z tworzyw sztucznych przykłada szczególną wagę do ochrony planety poprzez oferowanie swoim klientom innowacyjnych opakowań zwrotnych, które są przeznaczone do wielorazowego użytku. Ponadto wszystkie produkty zaprojektowane zostały według najwyższych standardów branżowych, by poprawiały rentowność oraz zmniejszały emisję dwutlenku węgla do atmosfery.