Pojemniki ESD chronią elektronikę przed uszkodzeniem

Urządzenia elektroniczne są wrażliwe na wiele czynników zewnętrznych. Poza tak oczywistymi jak wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, elektronika jest na tyle specyficzna, że szkodzą jej wyładowania elektrostatyczne. A są one bardzo powszechne i do ich wystąpienia nie trzeba źródeł napięcia. Dlatego ważne jest, aby wyprodukowany towar przed nimi skutecznie ochronić.

Do tego celu służą opakowania, które stanowią blokadę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Mogą one być pakowane w specjalne folie chroniące przed nimi, ale nie zawsze jest możliwe, a nawet sensowne, pakowanie każdego elementu osobno. Wtedy stosuje się specjalne pojemniki chroniące przed wyładowaniami. Są to tzw. pojemniki ESD. ESD to skrót od angielskiego określenia na wyładowania elektrostatyczne ElectroStatic Discharge. Pojemniki takie są już powszechnie dostępne polskim rynku. Skrzynie esd są produkowane również przez polskich producentów.

Skrzynie ESD chronią elektronikę przed uszkodzeniem

Współczesny sprzęt elektroniczny jest coraz bardziej zaawansowany technologiczne. Do tego dochodzi coraz większa miniaturyzacja elektroniki. To sprzyja wrażliwości na rozmaite uszkodzenia, w tym spowodowane wyładowaniami elektrostatycznymi. Wyładowania takie są bardzo niebezpieczne i skutkują nieprawidłowym działaniem sprzętów, które są z takich elementów zbudowane. Narażenie sprzętu elektronicznego na wyładowania elektrostatyczne może nawet doprowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego właśnie stosuje się specjalne pojemniki na elementy elektroniczne. To właśnie one są używane do przechowywania i przewożenia elementów elektronicznych, gdy zapakowanie każdego z nich osobna w opakowanie jednostkowe jest niemożliwe lub niepraktyczne.

Pojemniki ESD w dużym wyborze

Oferta producentów pojemników ESD jest bardzo duża. Są one w zasadzie dostępne w tak dużym asortymencie jak zwykłe pojemniki plastikowe ogólnego przeznaczenia. Można więc bez problemu dobrać je do potrzeb, w tym zwłaszcza gabarytów produkowanych urządzeń. Ponadto, pojemniki na elementy elektroniczne mogą być wyposażone w pokrywy oraz inne elementy. Pojemniki ESD można też spersonalizować pod potrzeby producenta, na przykład opatrzeć logotypem czy innymi informacjami. Są one dostępne w różnych kolorach, a każde z nich może mieć miejsce na zamieszczenie szczegółowej etykiety z informacją o produkcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *