Kasetony styropianowe

Kasetony styropianowe na sufit – doskonałe także do nowoczesnych wnętrz

Bardzo często kasetony styropianowe na sufit kojarzymy z tradycyjnymi aranżacjami – w sklepach znajdziemy jednak wiele wzorów pasujących również do nowoczesnych wnętrz.

Wykonane z lekkiego styropianu kasetony sufitowe są dostępne w sklepach w wielu interesujących wariantach do wyboru. Do wyboru mamy jednak nie tylko te imitujące klasyczne sztukaterie, ale również mające efektowne wzory, które pasują doskonale do nowoczesnych aranżacji. Jakie są ich zalety i dlaczego warto je zakupić? Jak stworzyć dzięki nim unikatową kompozycję we wnętrzu? Ile musimy za nie zapłacić?

Kasetony sufitowe wykonuje się z wysokiej jakości styropianu EPS – ekspandowanego, który powstaje przez spienienie granulek polistyrenu i połączenie ich w formę bloku. Następnie blok jest przycinany na płyty i wykańczany wybranym wzorem.

Zalety kasetonów styropianowych na sufit:

• nadają wnętrzom oryginalny wygląd
• pokrywają uszkodzenia, ubytki, nierówności w suficie
• stanowią dodatkową warstwę izolacyjną
• są łatwe w samodzielnym montażu
• kasetony sufitowe 60×60 cm i 50×50 cm są szybkie w montażu
• przy uszkodzeniu poszczególne elementy można wymienić na nowe
• mogą być malowane na różne kolory

Jakie kasetony styropianowe wybrać do nowoczesnych wnętrz?

We wnętrzach nowoczesnych doskonale sprawdzają się kasetony styropianowe na sufit o geometrycznych wzorach, na przykład w fale, okręgi, kwadraty, romby. Głębokie tłoczenia będą dobrze komponowały się z prostymi aranżacjami w nowoczesnych wnętrzach.

Standardowo kasetony styropianowe na sufit mają kolor biały, ale możemy także malować je na różne kolory dopasowane do wnętrza, na przykład na modną teraz szarość. W ten sposób możemy nadać im oryginalny wygląd i dopasować do aranżacji.

W nowoczesnych wnętrzach styropianowe kasetony sufitowe 60×60 cm i 50×50 cm możemy układać na całym suficie, ale interesujący efekt uzyskamy dzięki zamontowaniu ich tylko na środku sufitu w pokoju. W ten sposób wnętrze nabierze niebanalnego wyglądu.

Ile kosztują kasetony sufitowe ze styropianu?

Za kasetony sufitowe nie zapłacimy bardzo dużo. Ceny rozpoczynają się już od około 1,50-2 złotych za jeden kaseton o wymiarze 50×50 cm lub 60×60 cm, zatem cena za jeden metr kwadratowy wynosi już od około 6-8 złotych.

Do kasetonów sufitowych ze styropianu musimy dokupić odpowiedni klej. Za duże opakowanie kleju do styropianu zapłacimy od około 20 do 40 złotych. Do aplikacji powinniśmy także mieć szpachelkę.

Montaż kasetonów styropianowych na sufit jest bardzo łatwy i szybki – można wykonać go samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *