Pianka polietylenowa co to jest

Pianka polietylenowa to materiał służący do zabezpieczenia opakowań, a także wykorzystywana jest jako materiał budowlany do wyciszania dźwięków oraz termoizolacji i hydroizolacji.

Charakterystyka pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa zwana inaczej pianką techniczną stosowana jest w branży transportowej do zabezpieczenia towarów. Pianka polietylenowa producent umożliwia zakup pianki w rolkach o różnych wymiarach, która umożliwia zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów. Pianka polietylenowa skutecznie chroni przed wilgocią oraz zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Pianka polietylenowa producent umożliwia zakupienie samoprzylepnej pianki w rolkach, którą można zastosować w branży budowlanej.

Zastosowanie pianki technicznej

Spieniony polietylen używany jest do izolacji podłóg. Pianka polietylenowa w rolkach używana jest do wytłumianie dźwięku pod panelami podłogowymi a także jako bariera izolacyjna. Pianka ta może być także używana do izolacji termicznej podczas kładzenia ogrzewania podłogowego. Pianka polietylenowa w rolkach ma swoje szerokie zastosowanie w branży budowlanej i bardzo chętnie stosowany jest do uszczelnienia pokrycia dachów z blachodachówki.

Cena pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa występuje w grubości 40 mm oraz 100 mm, a jej cena waha się od 35 do 90 zł za opakowanie. Sklep na pianka techniczna występuje w grubościach 30 mm 50 mm 100 mm oraz 1 mm i a cena wynosi od 0,30 zł do 45 zł za metr kwadratowy. Ostateczna cena pianki polietylenowej zależna jest od jej grubości, od tego czy jest samoprzylepna czy nie no i oczywiście od miejsca w którym zostaje zakupiona, ponieważ ceny poszczególnych sklepach mogą nieznacznie się różnić.

Zalety pianki technicznej

Zaletami pianki polietylenowej jest jej lekkość, niska cena oraz właściwości ochronne przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Pianka ta jest dźwiękochłonna i nie jest podatna na pleśń. Pianka techniczna nie ma zapachu i nie wydziela pyłu dzięki czemu nadaje się do dalszej obróbki. Pianka techniczna nie zawiera szkodliwych substancji dlatego można ją stosować w branży spożywczej. Dzięki swojej budowie można wypełniać nią wolne przestrzenie w paczce i wykorzystywać ją po raz kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *