Kabiny dla palących: wszystko, co musisz wiedzieć

W każdym nowoczesnych biurze, czy budynku użyteczności publicznej, możemy zauważyć ciekawie zaaranżowane strefy relaksu. Oprócz miejsc, w których możemy miło spędzić czas podczas przerwy w pracy, takich jak na przykład sala z piłkarzykami, czy konsolą, wiele firm decyduje się na stworzenie strefy dla palących. Jak wyglądają nowoczesne palarnie? Czy można stworzyć palarnie wewnętrzne, które pochłaniają dym? Odpowiedzi na te pytania i kilka wskazówek przedstawiamy w naszym najnowszym poradniku.

W jaki sposób stworzone są palarnie wewnętrzne?

Odpowiedź na powyższe pytanie to z pewnością kwestia, od której należy zacząć. Podczas palenia z papierosa wydobywa się dym, który zawiera groźne cząsteczki. Te z kolei w otwartej przestrzeni, szybko dostają się do powietrza i szkodzą nawet osobą, które nie są palaczami. Palarnie wewnętrzne sprawiają, że wszelkie szkodliwe substancje są zatrzymywane i unieszkodliwiane, co jest niezwykle istotne ze względów zdrowotnych.

Jak wyglądają wiaty palarnie?

W dzisiejszych czasach możemy spotkać się z wieloma ciekawymi projektami palarni wewnętrznych. Najpopularniejszych rozwiązaniem są z pewnością wiaty, które posiadają stoły z wbudowaną popielniczką, która pozwala zachować porządek i sprawia, że pracownicy spotykają się w jednym miejscu — nie zaśmiecając przy tym terenów zielonych.

Wiaty palarnie a hałas

Użytkowanie palarni wewnętrznych nie generuje dodatkowego hałasu, zatem nie należy się o to martwić. Nowoczesne wiaty sprawiają, że pochłaniacze dymu są niezwykle ciche, więc nie zakłócają pracy innych osób.

Palarnie a integracja

Warto zwrócić uwagę także na kwestie związane z integracją pracowników. W wiele firmach — szczególnie w korporacjach, pracują setki osób, które często mijają się tylko na firmowych korytarzach lub w windach. Znaczna część osób, która regularnie pali, bardzo często nawiązuje kontakty z innymi pracownikami podczas przerwy. To z pewnością sprawia, że ich relacje zyskują, a osobom zatrudnionym w danej firmie lepiej się pracuje.

Nie wspominając już o tym, że pracownicy nie muszą już tracić czasu na to, aby podczas przerwy szukać miejsca, w którym mogą zapalić. Bardzo często na zewnątrz biurowców nie ma takiej możliwości, zatem warto zadbać o to, aby palarnie pojawiły się wewnątrz budynków. W konsekwencji przekłada się to również na jakość i szybkość pracy danej osoby, a to istotna kwestia w każdej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *