Suknie ślubne – długie czy krótkie?

Trendy modowe zmieniają się na przestrzeni lat. Choć podobnie jest z modą ślubną, to jednak w tym zakresie pewne konwencje wciąż pozostają na topie. Przez długi czas absolutną podstawą była długa do ziemi biała suknia. Czy obecnie suknie ślubne mogą być krótsze i dlaczego długość kreacji może mieć ogromne znaczenie?

Przede wszystkim komfort i wygoda

Mówi się, że suknia ślubna powinna odpowiadać pannie młodej, aby czuła się w niej niczym ryba w wodzie. Dlatego odpowiednie dopasowanie fasonu, długości czy dodatków może determinować samopoczucie podczas ślubu i wesela. Każda kobieta powinna zatem samodzielnie określić, czego potrzebuje i w jakiej sukience będzie się czuła wyjątkowo.

Choć można posiłkować się zdaniem przyjaciół i rodziny, a także magazynami modowymi, to jednak decyzję warto podjąć w zgodzie z samą sobą. Większość panien młodych wybiera klasyczne, długie suknie, ale krótkie sukienki ślubne także zaczynają podbijać ślubne kobierce. Co przemawia za jednymi i drugimi?

Atuty długiej sukni ślubnej

Długa suknia, najlepiej przypominająca kreację księżniczki rodem z bajek Disneya to obraz, który kreowany jest w świadomości młodych dziewczyn niemal od wczesnego dzieciństwa. Ponieważ na co dzień nie nosi się tego typu kreacji, bo mogą być dość ciężkie, niepraktyczne i na dłuższą metę niewygodne, to chociaż raz w życiu każda kobieta chce poczuć się jak bohaterka baśni.

Długa, rozłożysta suknia może doskonale zamaskować mankamenty sylwetki w dolnych partiach ciała. Poza tym, ukryje także pomyłki podczas tańca, choć z drugiej strony łatwiej nią zahaczyć o przeszkody i ją podrzeć. Aby z gracją poruszać się w długiej sukni, trzeba wiedzieć, jak to robić i w którym momencie ją lekko podnieść.

Krótkie suknie ślubne i ich walory

Krótkie sukienki do ślubu to nadal rzadkość, ale jeśli już któraś panna młoda takową założy, to może czuć się naprawdę oryginalnie. To kreacja dla odważnych pań, które wiedzą, że ich nogi wyglądają świetnie, więc nie mają kompleksów.

Krótka suknia ślubna zdecydowanie ułatwia przemieszczanie się oraz wykonywanie podstawowych czynności takich jak: korzystanie z toalety, schodzenie lub wchodzenie po schodach, zamykanie za sobą drzwi samochodu. To doskonała alternatywa na lato i wiosnę, gdyż w sezonie zimowym to długa suknia będzie dawała odpowiednie zabezpieczenie przed wiatrem, i mrozem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *