Przed czym chronią nas usługi prawnicze dla firm?

Bardzo często osoby prowadzące działalność gospodarczą zastanawiają się, czy potrzebują usług prawniczych. Odpowiedź brzmi jednoznacznie: „Tak”. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób firmy świadczące takie usługi mogą faktycznie nam pomóc.

W czym może nam pomóc firma świadcząca usługi prawnicze?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób może nam pomóc firma prawnicza, najlepiej jest sprawdzić ofertę jednej z tych, której zakres usług jest szeroki. Przykładem takiej firmy jest między innymi firma Aliantlaw z Poznania.

Na stronie https://aliantlaw.pl/uslugi-dla-firm możemy się dowiedzieć, że zakres usług obejmuje szerokie spektrum zagadnień prawniczych, od prawa pracy i ZUS po walkę z nieuczciwą konkurencją i reprezentację przed sądem karnym gospodarczym.

Co najczęściej grozi nam, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą?

Oczywiście stawanie przed sądem gospodarczym jest to sprawa dużego kalibru i raczej, dopóki nie prowadzimy działalności na naprawdę dużą skalę, to tego typu sprawy są bardzo mało prawdopodobne. Grozą nam jednak inne zagrożenia, z których warto zdawać sobie sprawę.

Jednym z przykładów jest kwestia podpisywania umów z klientami, dostawcami lub kontrahentami. Często można nie dopatrzyć pewnych niuansów lub pewne kwestie nie są w nich wyszczególniane. Z tego mogą być poważne problemy, dotyczące spraw wypłacania kar umownych, czy spraw podatkowych. Często zapisy mówią, że w pewnych kwestiach stosuje się ogólne przepisy prawa handlowego lub skarbowego. Nieświadomi możemy być tego, że są takie zapisy dla nas niekorzystne. Każdą taką sprawę powinien analizować prawnik.

Nieuczciwa konkurencja

Walka z nieuczciwą konkurencją również jest istotna. Nieuczciwa rywalizacja na rynku blokuje rozwój naszej firmy. My sami podejmując pewne działania, nieświadomie możemy dopuszczać się postępowania, które ma znamiona nieuczciwej konkurencji. Obecnie trzeba się mieć w tego typu sprawach na baczności, ponieważ finalnie może to zawsze zagrozić naszemu prywatnemu interesowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *