Jak dopasować odpowiednie wino bezalkoholowe do sytuacji

Choć wino bezalkoholowe od wielu lat zdobywa coraz większą popularność, nie każdy jeszcze wie, że podobnie jak w przypadku tradycyjnej odmiany tego trunku istnieje kilka różnych typów bezalkoholowego wina. W podstawowy sposób wina bezalkoholowe rozróżniamy podobnie jak klasyczne, tj. czerwone, białe itp. Jak wybrać odpowiednie do okazji?

Wino czerwone bezalkoholowe

Jest to bezalkoholowy odpowiednik czerwonego wina, o podobnym do tradycyjnego smaku. Podobnie jak w przypadku klasycznego czerwonego wina, świetnie sprawdzi się ono jako dodatek do dań głównych. Wino bezalkoholowe czerwone warto wybrać szczególnie do dań mięsnych, gdyż fantastycznie komponuje się z ich smakiem.

Jeśli chodzi o pozostałe okazje, to butelka czerwonego, wytrawnego wina bezalkoholowego doskonale podkreśli uczuciowość sytuacji, dlatego idealnie nadaje się na romantyczny wieczór we dwoje. Będzie także doskonałym prezentem dla każdej osoby fascynującej się bezalkoholowymi trunkami.

Wino białe bezalkoholowe

Wino białe doskonale nadaje się do podania razem z przystawkami czy też wyszukanymi przekąskami. Podobnie jak w przypadku klasycznej wersji, wino bezalkoholowe posiada lekki, orzeźwiający, lecz wytrawny smak, dzięki czemu doskonale skomponuje się także ze serem lub daniami z ryb.

Idealnie nadaje się także na różnego rodzaju spotkania — warto jeszcze przed ich rozpoczęciem podać gościom po lampce wysokiej jakości białego wina bezalkoholowego. Z pewnością pomoże to przełamać lody i dojść do porozumienia.

Wino różowe bezalkoholowe

Podobnie jak inne rodzaje, także wino różowe możemy kupić w wersji bezalkoholowej. Idealnie komponować się będzie ono ze smakiem lekkich dań, takich jak np. spaghetti, pizza czy tagiatella. Pasuje także do dań z owoców morza, w szczególności homarów i ostryg.

Winem różowym zaleca się częstować gości przy okazji niezobowiązujących okoliczności, np. spotkań w gronie przyjaciół czy rodziny. Ich owocowy smak sprawia, że najlepiej nadają się do degustowania latem — idealnie wręcz pasują na spotkania w przydomowym ogrodzie.

Wina musujące

Ostatnim typem win bezalkoholowych są wina musujące. Zazwyczaj nie podaje się ich z konkretnymi daniami, warto natomiast sięgnąć po nie, gdy organizujemy przyjęcie i posłużyć się nim do wznoszenia toastów.

Wina musujące bezalkoholowe to nie to samo, co popularnie sprzedawane szampany dla dzieci. Różnią się przede wszystkim smakiem, a także składnikami, z jakich zostały stworzone — w przypadku win bezalkoholowych są to dokładnie te same składniki co w wariantach klasycznych, natomiast szampany dla dzieci to najczęściej po prostu bardzo mocno musujące oranżady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *