Duże lub małe kubki papierowe

Powszechność kupowania jedzenia i picia na wynos wiąże się ze zwiększeniem ilości używanych opakowań jednorazowych. Obecnie są bardzo często wykonane ze wzmocnionego papieru, który nie rozpada się w kontakcie z gorącym napojem lub jakąś potrawą. Po wykorzystaniu opakowanie wyrzuca się do odpowiedniego kontenera.

Rozmiary kubków jednorazowych

Najczęściej kubki papierowe spotyka się w automatach z napojami oraz w lokalach, gdzie można kupić jedzenie i picie na wynos. Takie kubeczki obecne są także w biurach, na szkoleniach, kursach, konferencjach lub imprezach plenerowych. Kubki papierowe do kawy i herbaty może kupić każdy, kto narzeka na zbyt małą ilość szklanych naczyń bądź z różnych powodów nie chce z nich korzystać. W sprzedaży występują w rozmiarach mniej więcej ujednoliconych – kubki jednorazowe do kawy pozwalają na zmieszczenie przeciętnej porcji napoju. Jeśli istnieje potrzeba, można nabyć większy kubek. Najlepiej jest odwiedzić hurtownię i sprawdzić, jakie rozmiary w ogóle dostępne są w ofercie i jaka jest między nimi różnica. Nawet te małe okażą się wygodne w większości przypadków, będą idealne np. do umieszczenia w automacie.

Czy kubki jednorazowe do kawy i herbaty są wygodne?

Korzystanie z jednorazowych opakowań musi być wygodne – wygoda użytkownika stanowi jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Z tej też przyczyny warto wybrać nieco droższe rozwiązanie, ale takie, które zapewni np. właściwą temperaturę kubeczka wypełnionego napojem. Różnice w cenie są niemal niezauważalne, ale komfort znacznie wzrasta. W tym przypadku rozmiar ma średnie znaczenie, chociaż dużo zależy jeszcze od preferencji użytkownika. Przeciętne kubki papierowe do kawy są raczej nieduże, więc mieści się w nich standardowa porcja napoju. Osoby, które przyzwyczajone są do picia większej kawy np. do śniadania, nie będą do końca zadowolone. Muszą zamówić dwa razy ten sam napój lub skorzystać z możliwości dolania, ale nie zawsze jest ona dostępna. Co prawda w przypadku automatu trudno jest liczyć na większy kubeczek, ale niektóre mają dwie opcje – „duża kawa” i „mała kawa”. Łatwiej jest w lokalach, gdzie napoje serwuje sprzedawca. Wtedy wystarczy dopłacić za większą porcję napoju i oczywiście dostaje się go w większym kubku. Do kawy dołączany bywa cukier (opcjonalnie) oraz jednorazowe mieszadełko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *