Najpopularniejsze języki obce – szkoły językowe dla dorosłych

Języków obcych warto się uczyć. Przydają się one w pracy, w podróży czy w kontaktach z zagranicznymi znajomymi. Można je też wykorzystać słuchając muzyki bądź oglądając zagraniczne filmy. Najpopularniejsze języki obce – szkoły językowe dla dorosłych. Którego języka warto się uczyć?

Język angielski – szkoła językowa Śląsk

Język angielski jest najchętniej wybieranym językiem obcym do nauki w Polsce. Nic dziwnego – mówi nim aż 527 milionów osób. Jest to jeden z języków urzędowych w ponad 60 państwach świata. Od XX wieku to angielski jest tym językiem, który jest najczęściej wykorzystywany w kontaktach międzynarodowych. To język urzędowy UNESCO, Unii Europejskiej i wielu państw, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej czy Wielkiej Brytanii.

Szkoły językowe Śląsk z reguły oferują język angielski jako jeden z dostępnych do nauki. Dotyczy to niemalże wszystkich placówek. W Polsce uczy się raczej języka angielskiego brytyjskiego, ze względu na położenie geograficzne. Różnice między językiem angielskim brytyjskim a amerykańskim nie są jednak duże – chodzi głównie o niektóre akcenty i pojedyncze słówka.

Język hiszpański a szkoły językowe Śląsk

Większości osób wydaje się, że więcej osób mówi po angielsku niż po hiszpańsku, a tak nie jest. Język hiszpański jest językiem ojczystym dla około 500 milionów osób, a uczy się go dodatkowe 150 milionów. To język urzędowy UNESCO, Unii Europejskiej, niektórych stanów w USA, a także wielu krajów, w tym Hiszpanii, Argentyny, Peru, Chile, Meksyku i wielu innych. Każda większa szkoła językowa Śląsk oferuje naukę języka hiszpańskiego.

Język chiński – Szkoły językowe śląsk

Chiny są krajem, który zamieszkuje najwięcej osób. Językiem chińskim posługuje się ponad 1,3 miliarda Chińczyków oraz kilkadziesiąt milionów osób, które nie zamieszkują tego kraju. Chiny są potęgą gospodarczą. Ich udział w światowym eksporcie jest największy, bo wynosi około 14% (za nimi są Stany Zjednoczone i Niemcy – po 6%, czwarta jest Japonia, która eksportuje 3% – pozostałe kraje znacznie odstają). Jeśli chodzi natomiast o import, Chiny są drugie (6%), za USA (13%). To wystarczające argumenty dla osób, które robią interesy i zależy im na dogadaniu się z partnerami pochodzącymi z Chin.

Niektóre szkoły językowe dla dorosłych oferują naukę języka chińskiego. Nie jest to jednak najczęściej wybierany język obcy do nauki w Polsce, ze względu na położenie geograficzne kraju oraz to, jaki ten język jest trudny – wymaga np. poznania nowego alfabetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *