Zakup alkomatu – jaki model wybrać?

Alkomat to niezwykle przydatne urządzenie. Śmiało można powiedzieć, że wyposażony w swój własny alkomat powinien być każdy kierowca. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli alkomatów. Powstaje zatem pytanie, jakie urządzenie zakupić. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Cel użytkowania alkomatu

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki ma być cel korzystania z alkomatu. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest prosta. W celu sprawdzenia stanu trzeźwości. Chodzi tu jednak o to, jak często planuje się korzystać z urządzenia. Im częściej, tym lepszej jakości musi być to alkomat.

Alkomat z sensorem elektrochemicznym

Niezależnie jednak od częstotliwości korzystania z urządzenia, warto jest wybrać alkomat z sensorem elektrochemicznym. W taki sensor wyposażony jest choćby alkomat bezustnikowy. Urządzenia z sensorem elektrochemicznym cechują się najwyższą precyzją badania. Dobrze jest tu również postawić na urządzenie sprawdzonych marek. Przykładem alkomatu godnego uwagi może być Alcoblow.

Alkomat prywatny, a alkomat do firmy

Nieco innymi kryteriami należy się kierować, wybierając alkomat do użytku prywatnego, a alkomat do firmy. W tym drugim przypadku urządzenie zapewne wykorzystywane będzie do przeprowadzania częstych badań sporej liczbie pracowników. Tu najlepiej sprawdzi się wspomniany już alkomat bezustnikowy. Urządzenie to cechuje się tym, iż umożliwia przeprowadzenie bardzo dużej ilości badań w bardzo krótkim czasie. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku firm, które zatrudniają dużą ilość pracowników. Jeśli chodzi o alkomat bez ustnika, to tu również polecić można wspomniany już Alcoblow.

Działanie alkomatu bezustnikowego

Użytkowanie alkomatu bezustnikowego jest bardzo proste. Urządzenie należy zbliżyć do osoby badanej na odległość kilku centymetrów. Po wykonaniu wydechu powietrza, urządzenie już po kilku minutach wskaże wynik. Co jednak ważne, alkomat bezustnikowy nie pokazuje dokładnego pomiaru zawartości alkoholu we krwi. Informuje, poprzez zapalenie się odpowiedniej diody, czy badana osoba jest, czy nie jest pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *