Ważne czynniki przy wyborze szafy wnękowej

Od konfiguracji półek i przestrzeni do wieszania ubrań i akcesoriów, do wielkości szafy i układu sypialni, jest tak wiele niezwykle ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu nowej szafy wnękowej. Oto niektóre z najważniejszych czynników, o których należy pomyśleć.

Wielkość pokoju

Jeśli bierze się pod uwagę montaż w domu lub mieszkaniu szaf wnękowych, należy zawsze wziąć pod uwagę wielkość pokoju. Najważniejsze czynniki to swobodny dostęp do okien, wystarczająca ilość miejsca łóżko i inne meble oraz umożliwienie przemieszczania się po pokoju.

Drzwi do szafy

Dostępne są dwie opcje wejścia, drzwi na zawiasach i drzwi przesuwne w szafach wnękowych, z których oba są doskonałym wyborem z estetycznego punktu widzenia, jednak należy wziąć pod uwagę układ i wielkość pokoju, jako że dostęp do szafy powinna być nieskrępowany i łatwy. Jest to bardzo ważne w małych sypialniach, ale także w dużych sypialniach, w tym głównej sypialni w domu. Co więcej, trzeba pomyśleć nie tylko o obecnej sytuacji, ale również o przyszłości.

Chociaż dzieci mogą obecnie mieć pojedyncze łóżka, można rozważyć pozostawienie wystarczającej ilości miejsca, aby uzyskać dostęp do szafy z podwójnym łóżkiem w pokoju. Szafy z drzwiami na zawiasy są, ogólnie rzecz biorąc, lepiej dopasowane do tradycyjnych domów, a drzwi przesuwne w szafach wnękowych lepiej pasują do nowoczesnych wnętrz, ale nic nie jest przesądzone, więc nie należy sztywno się tego trzymać. Można przekonać się, że obie opcje mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza gdy wybierze się idealne materiały i wykończenia.

Otwarte półki i szuflady

Szuflady generalnie zwiększają koszty montażu szafy wnękowej ze względu na dodatkowe materiały i instalację potrzebną do prowadnic, frontów i uchwytów szuflad. Natomiast nie tylko zwiększą koszt wbudowanej garderoby, ale także ograniczą przestrzeń do przechowywania w szafce. Są jednak przydatne na niższych poziomach, ponieważ można je wyciągnąć i spojrzeć na nie, zamiast schylać się i zaglądać głęboko w otwartą półkę. Zamiast szuflad można użyć pojemników lub koszy. W sprzedaży znajdują się małe pudełka na przykład na biżuterię i większe na skarpetki czy bieliznę. Takie akcesoria zapewniają więcej miejsca i elastyczność w szafie. Gdy potrzebne jest więcej miejsca na otwartych półkach, wystarczy po prostu wyjąć te pudełka do przechowywania lub kosze i umieścić je w innym miejscu.

W przeciwieństwie do szaf wolnostojących, które są w stałych rozmiarach, szafa wnękowa dostosowana do indywidualnych potrzeb jest zaprojektowana zgodnie z rozmiarem pokoju i rozkładem pomieszczenia.Szafa wnękowa może być również zaprojektowana zgodnie ze szczegółowymi specyfikacjami, dzięki czemu dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *