Wanna czy kabina prysznicowa?

Podczas remontowania, czy też urządzania nowej łazienki, trzeba podjąć wiele decyzji w zakresie jej wyposażenia, a zatem tego, z czego się będzie w niej korzystało. Najczęściej występującym problemem jest ten dotyczący wyboru pomiędzy kabiną prysznicową a wanną. Które rozwiązanie będzie lepsze? Jakie wady i zalety posiadają kabiny prysznicowe, a czym konkretnie charakteryzują się wanny?

Charakterystyka wanny

Jakie wady i zalety ma wanna? Nie da się ukryć, że jest to wybór wybijający się przede wszystkim tym, że umożliwia odbycie wygodnych i bardzo komfortowych oraz relaksujących kąpieli. Co więcej, wanny są również bardzo ładne i estetyczne.

Niestety ogromną wadą wanny jest to, że zajmuje ona ogromne ilości miejsca w łazience, przez co nie do każdej będzie się ona nadawała. Szczególnie widoczne jest to w łazienkach w mieszkaniach w blokach, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Kolejną ogromną wadą takiej wanny jest to, że mycie się w niej zużywa duże ilości wody, które trzeba zużyć do jej zapełnienia. Po drugie jednak i być może najważniejsze, mycie się codziennie w wannie zajmuje naprawdę wiele czasu, a także kosztuje wiele pieniędzy.

Charakterystyka kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe to wybór, który polecony może być każdemu. W odróżnieniu od wanny kabina doskonale pasuje nie tylko do dużych łazienek, lecz również świetnie sprawdza się w tych małych. Wszystko dzięki temu, że kabina niezależnie od swojego rozmiaru i wersji, zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna.

Drugą bardzo ważną zaletą kabiny jest to, że umożliwia ona bardzo szybkie, a co najważniejsze oszczędne mycie. Kabina nie zużywa aż tyle wody co wanna, a to oczywiście przekłada się na mniejsze rachunki za wodę.

Czy kabiny prysznicowe mają jakieś wady, które mogłyby spowodować, że lepszym wyborem będzie wanna? Rzecz jasna nie można w kabinie odbyć długiej i wygodnej kąpieli, a także nabycie kabiny jest nieco droższym rozwiązaniem. Powoduje to, że w pewnych okolicznościach wanna faktycznie może okazać się nieco lepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *