W czym tkwi przewaga sauny na podczerwień

Od wieków wiadomo, że korzystanie z sauny dobrze wpływa i na urodę, i na zdrowie. Wysoka temperatura i wilgotności wspaniale wpływa na ciało i ducha, ale czy taka nowinka technologiczna jak sauna na podczerwień także ma taką moc? W tym artykule postaramy się wyjaśnić, kto szczególnie powinien ją wypróbować.

Co wyróżnia sauny na podczerwień?

Wchodząc do sauny na podczerwień w pierwszej chwili można nie dostrzec żadnej różnicy z jej klasyczną odmianą. Sauna na podczerwień też zbudowana jest z drewna, a zasadnicza różnica polega na tym w jaki sposób generowane jest ciepło. W tym nowym wydaniu wykorzystuje sie do tego podczerwień.

Takie sauny mogą pracować w dość szerokim zakresie temperatur, od 30 do 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu skorzystać może z nich niemal każdy, nawet dziecko i osoba starsza. Do tego ciepło generowane przez podczerwień sięga daleko w głąb naszego ciała, nawet do 4 centymetrów.

Dlaczego warto korzystać z kąpieli w saunie?

Sauny od wieków znane są ze swych dobroczynnych właściwości, są doskonałe zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Taka wizyta w saunie relaksuje, co pomaga w sytuacjach nadmiernego stresu. Pozwala też pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu, co dobrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na urodę.

Jednak jest grupa osób, która powinna się powstrzymać przed wizytą w saunie, nie jest to miejsce dla kobiet ciężarnych, w trakcie menstruacji, ale także dla osób po przebytych udarach i w trakcie choroby nowotworowej. Ponadto osoby cierpiące na choroby nerek, wątroby i serca powinny wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem.

Wskazania do wizyty w saunie na podczerwień

Wizyty w saunie mogą być doskonałym wsparciem podczas leczenia. Sauna na podczerwień, dzięki temu, że sięga tak daleko w głąb naszego ciała polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na bóle stawów, i to zarówno te spowodowane reumatyzmem, jak i, zwyrodnieniem. Łagodzi też ból kręgosłupa, nawet ten spowodowany rwą kulszową. Przyspiesza też leczenie po przebytych urazach i kontuzjach. Pobyt w saunie pomaga też w leczeniu nawracającego bólu zatok.

Korzystanie z sauny na podczerwień rekomendowane jest także jako zabieg kosmetyczny wspomagający odchudzania. Ciepło pomaga pozbyć się nadmiaru wody i tkanki tłuszczowej. Wspomaga też walkę z cellulitem.

Saunę na podczerwień znajdziesz w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *