Ręczniki z mikrofibry dla sportowców

Szybkoschnące ręczniki z mikrofibry to sportowy „must have” ostatnich sezonów. Ten, wykonany z mikrowłókien, materiał doskonale sprawdzi się na siłowni, basenie czy w podróży. Schnie w błyskawicznym tempie, niewiele waży i zajmuje w plecaku mało miejsca. Dlaczego warto zdecydować się na zakup ręczników z mikrofibry?

Czym jest mikrofibra ręcznikowa

Mikrofibra jest nowoczesnym materiałem, produkowanym z mikrowłókien poliestrowych. Niektóre rodzaje mikrofibry produkowane są z domieszką nylonu, który nie zmienia głównych parametrów materiału, ale poprawia jego teksturę. Ręczniki z mikrofibry pod wieloma względami są lepsze od od tradycyjnych ręczników bawełnianych. Polecane są przede wszystkim sportowcom, ze względu na szybkoschnącą formułę oraz podróżnikom, ze względu na niewielkie rozmiary oraz wagę.

Zalety ręczników z mikrofibry

Mikrowłókna w strukturze materiału sprawiają, że każdy ręcznik z mikrofibry charakteryzuje się doskonałymi właściwościami chłonnymi. Z tego powodu materiał ten doskonale sprawdza się przy produkcji ręczników wykorzystywanych później na basenie czy w saunie. Ręcznik z mikrofibry posiada również inne zalety, takie jak:
– niska waga materiału nawet w sytuacji całkowitego zamoczenia,
– niewielkie rozmiary po złożeniu,
– duża chłonność,
– szybkoschnąca formuła nawet w trudnych warunkach,
– wytrzymałość,
– delikatny i przyjemny w dotyku.

Gdzie można kupić ręcznik z mikrofibry?

Szeroka oferta ręczników z mikrofibry dostępna jest online w sklepach internetowych. Zakupy przez internet to o tyle dobre rozwiązanie, że dobre sklepy internetowe umożliwiają wybór ręczników ze względu na zagęszczenie włókien poliestrowych na metr kwadratowy, co nie zawsze jest możliwe stacjonarnie. W ofercie powinny być również dostępne ręczniki turystyczne oraz modele chłodzące. Ręczniki z mikrofibry znaleźć można również w sportowych sklepach stacjonarnych, supermarketach czy popularnych sieciówkach.

Jedna wada

Pośród wielu zalet ręcznika z mikrofibry znaleźć można jedną, lecz dużą wadę. Ręcznik ten nie ogrzewa, zatem niezbyt dobrze sprawdzi się na plaży, ponieważ nie ochroni przed wiatrem ani niską temperaturą. W tym przypadku sprawdzi się tradycyjny ręcznik wykonany z bawełny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *