Przepompownia do Twojego domu

W przypadku domów jednorodzinnych, jeżeli w niewielkiej odległości funkcjonuje sieć kanalizacji sanitarnej, możemy nie mieć możliwości montażu szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponadto, jeżeli ukształtowanie terenu uniemożliwia oprowadzenie nieczystości metodą grawitacyjną, to jedynym rozwiązaniem może być przydomowa przepompownia ścieków dla domków jednorodzinnych.

Czym jest przepompownia

Przydomowa przepompownia jest specjalistycznym urządzeniem służącym do odprowadzania różnorodnych odpadów bytowo-sanitarnych z gospodarstwa domowego do sieci kanalizacji ciśnieniowej lub grawitacyjnej. W niektórych przypadkach, jeżeli w niedużej odległości znajduje się oczyszczalnia, odpady mogą być odprowadzane bezpośrednio do niej.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów przydomowych przepompowni, które różnić się mogą materiałem wykonania poszczególnych części, zastosowaniem dodatkowych elementów, jak rozdrabniarka odpadów, czy też rodzajem odprowadzanych materiałów. Najczęściej są to nieczystości, aczkolwiek mogą to być również wody opadowe, roztopowe lub pochodzące z drenażu.

Części składowe przepompowni.

Każda przydomowa przepompownia ścieków dla domków jednorodzinnych składa się z czterech podstawowych elementów, jakimi są pompa, zbiornik, hydraulika oraz system automatyki i sterowania, którego celem działania jest automatyczne oraz bezobsługowe uruchamianie pompy w momencie napełnienia zbiornika.

Wszystkie z oferowanych przez producentów przydomowych pomp służących do odprowadzania ścieków działają na tej samej zasadzie oraz są do siebie podobne. Jedyne co je odróżnia to różnorodne, pomniejsze rozwiązania technologiczne. Najczęściej wykorzystywanymi są urządzenia jedno pompowe lub dwu pompowe posiadające polietylenowy zbiornik.

Wybór odpowiedniego zbiornika

Przydomowa przepompownia ścieków dla domków jednorodzinnych powinna być wyposażona w odpowiedni zbiornik na nieczystości, z którego są one odprowadzane do systemu kanalizacji. Najczęściej, ze względu na takie cechy, jak wytrzymałość na warunki pogodowe oraz związki chemiczne, brak występowania korozji oraz wzmocnioną konstrukcję stosuje się zbiorniki polietylenowe.

Ponadto specjalistyczne zbiorniki z wysokiej gęstości polietylenu są lekkie, co przekłada się na łatwość transportu oraz montażu. Dostępne są modele o różnych rozmiarach, najczęściej o średnicy wewnętrznej od 600 do 1500 mm, natomiast dostępne są również zbiorniki o średnicy 3000 mm i nawet 7000 mm wysokości. Na rynku dostępne są również modele z polimerobetonu oraz betonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *