deweloper

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

W ostatnich czasach rynek pierwotny znacznie się rozwinął. Powstaje coraz to więcej nowych inwestycji, budują się nowe osiedla w różnych miastach w Polsce. Przed zdecydowaniem się jednak na zakup jednego z nich, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Wyposażenie

Warto przede wszystkim wiedzieć o tym, że nie każdy deweloper kraków zapewnia podstawowe wyposażenie mieszkania. W niektórych przypadkach mieszkanie trzeba samodzielnie wykończyć, a cena wcale nie jest niższa od tych lepiej przygotowanych. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie mieszkania w krakowie warto rozejrzeć się i sprawdzić, czy nie dostanie się lepszego i innego dewelopera, w lepszej cenie i może nawet o lepszej lokalizacji. Mieszkania w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Tak więc im więcej przejrzy się ofert, tym większe prawdopodobieństwo tego, że wybierze się tą najbardziej korzystną.

Wsparcie kredytowe

Warto również wiedzieć o tym, że nie każdy deweloper kraków oferuje wsparcie w podpisywaniu umów kredytowych, a jest to bardzo ważne. Wiele z takich inwestorów posiada podpisane umowy z różnymi bankami, które gwarantują korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego, jeśli właśnie krakowski deweloper przyprowadzi je do siebie. Jest to bardzo istotne. Kredyt hipoteczny znacznie podwyższa cenę samego mieszkania. Dlatego też dobrze jest, kiedy nie ma on zbyt wysokiego oprocentowania, a na dodatek jest możliwość wydłużenia okresu spłaty. Oczywiście normalnie działa to tak, że wraz z wydłużeniem okresu spłaty, również koszty samego kredytu wzrastają. W niektórych jednak przypadkach deweloper jest w stanie wynegocjować znacznie lepszą cenę kredytu.

Deweloper

Ponadto bardzo ważne jest również sprawdzenie wybranego dewelopera. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo taki krakowski deweloper działa na rynku i czy czasem nie jest to jego pierwsza inwestycja. Im większe doświadczenie posiada deweloper, tym większe prawdopodobieństwo tego, że jest w stanie zapewnić wysokiej jakości mieszkania za niewielką cenę. Osoby z większym doświadczeniem mają znajomości, podpisane umowy ze sprawdzonymi firmami budowlanymi, które z racji już kolejnej inwestycji dają również zniżki. Ostatecznie więc taki deweloper jest w stanie wynegocjować znacznie bardziej atrakcyjną cenę budowy takich bloków i tym samym może same mieszkania sprzedać taniej. Warto również poczytać opinie na temat takiego dewelopera. Jeżeli inni ludzie byli zadowoleni z zakupionych u takiej osoby mieszkań, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że my również będziemy zadowoleni. Negatywne opinie powinny nas zniechęcić od kupna takiego mieszkania.

Źródło tekstu: http://techniq.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *