Jaki mop ze spryskiwaczem wybrać? Jak działa spray mop?

Zdecydowana większość ludzi do ścierania podłóg wybiera mopy. Należy jednak zaznaczyć, że zwykły mop wymaga od użytkownika napełnienia wiaderka wodą, co w niektórych sytuacjach może być bardzo czasochłonne. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że obecnie na rynku dostępne są urządzenia ułatwiające mopowanie, tzw. spray mop.

Co to jest spray mop?

Spray mop przede wszystkim nie będzie wymagał wiaderka z wodą. Poziom jest bowiem uzupełniany przed rozpoczęciem sprzątania. Pojemność jest bardzo duża, dlatego bez problemu wystarczy na duże zmywanie. W celu namoczenia podłogi wystarczy nacisnąć przycisk umiejscowiony w rączce produktu. Woda spryska wtedy powierzchnię, która znajduje się przed mopem. Następnie wystarczy ją przetrzeć.

Jak działa mop ze spryskiwaczem?

Oczywiście w zależności od wybranego modelu mopa, woda oraz płyn do mycia będą znajdowały się w specjalnym odczepianym pojemniku albo wewnątrz drążka. Zarówno w pierwszym, jak i drugim wariancie płyn będzie sprężany przez specjalną pompkę, której zadaniem jest wytwarzanie szerokiej mgiełki płynu, która będzie pokrywała cały obszar przed mopem.

Warto zdawać sobie sprawę, że ciśnienie, pod którym tryska wspomniana mgiełka wody może dochodzić nawet do 20 bar. Natrysk należy uruchomić przez naciśnięcie specjalnego przycisku. Producenci umiejscowili go w taki sposób, że nie jest konieczne przesuwanie dłoni po drążku.

Z kolei mocowanie części myjącej zostało skonstruowane w taki sposób, żeby miało jak największy możliwy zakres ruchu. W ten sposób użytkownik może wsunąć mopa nawet pod niskie meble, a następnie wyczyścić pod nimi podłogę.

Ponadto nie wszyscy wiedzą, że spód mopa jest bardzo zbliżony do klasycznego odpowiednika. Produkt został wyposażony przez producenta w ściereczkę, która jest zamocowana na podłużnej plastikowej deseczce. Warto wiedzieć, że w niektórych modelach użytkownik ma do dyspozycji dwie ściereczki. Jedna jest z mikrofibry i odznacza się bardzo dużą chłonnością, z kolei druga ma sztywne włókna, które potrafią usunąć uporczywe zabrudzenia.

Czy spray mop będzie nadawał się do każdego rodzaju podłogi?

Spray mop będzie można wykorzystywać do mycia każdego rodzaju podłogi pod warunkiem, że używane są mikrofibry. Szmatka z twardszym owłosieniem doskonale zda egzamin w przypadku podłóg, które są odporne na zarysowania. Mikrofibra będzie także świetnym rozwiązaniem do podłóg kamiennych, płytek, podłóg olejowanych czy paneli. Sprawdzi się również do parkietów. Należy jednak wtedy koniecznie pamiętać o zastosowaniu niewielkiego nawilżenia. Rekomendowane jest zatem stosowanie spryskiwacza do podłóg drewnianych z rozwagą. Warto zwrócić również uwagę na płyn, powinien być on właściwy do danego typu podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *