Jak urządzić małą kuchnię?

Małe kuchnie są bolączką naszych mieszkań. Mieszkania w blokach bardzo często kuchnie mają nie tylko małą, ale również wąską i zdarza się, że bez okna. Jak poradzić sobie z urządzeniem takiej kuchni?

Przestrzeń na wagę złota

W małej kuchni liczy się każdy centymetr. Tu nie można sobie pozwolić na stratę nawet najmniejszej przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem jest kuchnia na wymiar w Poznaniu. Dzięki wykonaniu mebli, które będą idealnie dopasowane do niewielkiej przestrzeni, którą mamy nie stracimy ani jednego z naszych cennych centymetrów.

Dobre rozplanowanie szafek kuchennych pozwoli nam wygospodarować jak najwięcej miejsca, w którym ukryjemy wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Kuchnia na wymiar w Poznaniu to również szansa na wygospodarowanie miejsca w górnych szafkach. Wysoka zabudowa pozwoli na ukrycie wielu rzeczy, które pozostawione na blacie wprowadzą wyłącznie bałagan i chaos.

Graj światłem

Planując aranżacje małych przestrzeni musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Cudownie, gdy kuchnia ma okno i możemy korzystać ze światła dziennego. Kuchnie bez okna są trudne do zagospodarowania. Warto postarać się o kilka źródeł światła. Komponując kuchnię na wymiar w Poznaniu musimy pamiętać o oświetleniu podszawkowym. Kinkiety pod szafkami, taśmy led, czy lampki na wysięgnikach pomogą wykonywać kuchenne prace. Źle oświetlone miejsce pracy potrafi bardzo męczyć, a gotowanie w takim otoczeniu nie jest przyjemne.

Jasne kolory

Mała kuchnia musi być urządzona w jasnych kolorach. Białe fronty meblowe, najlepiej z połyskliwymi powierzchniami sprawią, że światło będzie odbijało się w meblach. Dzięki temu rozwiązaniu kuchnia wyda się przestronniejsza i jaśniejsza. Kuchnia na wymiar w Poznaniu, gdzie fronty meblowe będą z jasnego drewna, drzwiczki będą przeszklone, a bryła będzie minimalistyczna optycznie powiększa przestrzeń. Mała kuchnia nie daje dużego wyboru kolorów, które można byłoby zastosować. Ciemne meble zmniejszą przestrzeń optycznie, a kuchnia nie będzie wyglądała atrakcyjnie.

Zastosowanie tych kilku zasad pozwoli na urządzenie ładnej kuchni, której umeblowanie nie będzie przytłaczało, a będzie sprawiało wrażenie, że jest ona przestronniejsza. W niewielkiej kuchni trzeba również pamiętać o unikaniu wszystkich dodatkowych ozdób i elementów, które często ustawia się na blatach w kuchni. Chcąc zachować wrażenie, ze kuchnia nie jest tak mała trzeba każdego dnia dbać o to, by nie była zagracona. Porządek na blatach i minimalizm jest receptą na niewielką przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *