Palarnie wewnętrzne

W trosce o pracowników

Osoby, które zarządzają obiektami użyteczności publicznej, muszą myśleć nie tylko o wdrożeniu wymagań ustawy antynikotynowej, ale również zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników oraz osób odwiedzających. Rozwiązaniem satysfakcjonującym obie strony, zarówno palących, jak i niepalących jest wyodrębnienie specjalnych miejsc dla palaczy. Mogą one być umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Palarnie, mogą przyjmować, postać nowoczesnych kabin lub wygodnych wiat, zapewniających intymność oraz maksimum komfortu.

Kabiny dla palących

Palarnie wewnętrzne mają postać nowoczesnych kabin dla palaczy stanowiących część drogi komunikacyjnej wewnątrz budynku. Palarnie te wyposażone są w pochłaniacze dymu, zespoły filtrów lub podłączone bezpośrednio do systemu wentylacyjnego budynku, co pozwala na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji palarni. Dodatkowo kabiny wewnętrzne są bezpieczne dla otoczenia, które chronią przed skutkami biernego palenia oraz zapewniają ochronę przeciwpożarową.

Zewnętrzne wiaty dla palaczy

Wiata dla palaczy ustawiana jest na zewnątrz budynku, jako obiekt wolnostojący lub umieszczony przy ścianie budynku. Jej zaletą jest możliwość postawienia jej niemal wszędzie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki zastosowaniu wiaty likwidacji ulega zjawisko okupowania przez osoby palące wejścia do instytucji lub zakładu pracy. Wiaty stanowią nie tylko ochronę palących przed brzydką pogodą, ale również mogą być estetycznym i harmonijnym elementem krajobrazu.

Korzyści płynące z zastosowania palarni

Wiata dla palaczy firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/ zapewnia palącemu pracownikowi ochronę przed zimnem i wiatrem, a przez to chroni go przed zachorowaniem, czyli pozytywnie wpływa na frekwencję w pracy. Wiaty dla palaczy są miejscem higienicznym i bezpiecznym. Wykonane są najczęściej z konstrukcji aluminiowej lub ze stali ocynkowanej, uzupełnionej o elementy ze szkła hartowanego o różnej grubości. Wiaty mogą mieć różne wymiary oraz dodatkowe wyposażenie, do którego należy oświetlenie LED lub świetlówki, kosze na papier oraz hermetyczne popielniczki. Dzięki zastosowaniu takiej popielniczki zapach papierosowy nie wydostaje się na zewnątrz. Dodatkowym wyposażeniem są również ławeczki, czy tablice informacyjne. Unikalny system filtrów zapewnia ochronę osób niepalących przed konsekwencjami biernego palenia oraz pozwala im uniknąć nieprzyjemnego zapachu osiadającego na ubraniach.

Zastosowanie palarni w miejscu pracy to nie tylko troska o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich pracowników, ale również dbałość o dobrą atmosferę pomiędzy pracownikami, niepalącymi a palaczami. Natomiast skorzystanie z gotowych konstrukcji, potrafi obniżyć koszty oraz przyspieszyć proces adaptacji budynku do wymagań prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *